Doplnky výživy a biznis s chudnutím

Na trhu je mnoho doplnkov výživy alebo náhrad stravy ktoré slubujú bezproblémové chudnutie iba ich užívanim 2 alebo 3 x do dňa . Môžme vidieť , že mnoho internetových „podnikateľov“ a „podnikateliek“ tieto rôzne značky doplnkov výživy propaguje vo velkom. Človek si myslí, že ak ich propaguje osoba ktorá má postavu po ktorej túžime ,tak automaticky po užívaní daného doplnku výživy budeme mať takú istú formu. Pravda sa však skrýva úplne niekde inde a to vtom že ide iba o biznis. Biznis s doplnkami výživy je jeden s najvýnosnejších biznisov , pretože slubuje človeku „zaručené“ VÝSLEDKY . Človek častokrát po užívaní náhrady stravy , napr. schudne , ale chudnutie nebolo zapríčinené daným produktom , ale tým že dostal do tela menej kalórií ako v skutočnosti telo potrebovalo.

Príklad :

Žena s váhou 70kg sa snaží o redukciu tuku. Uvidí reklamu na „zázračný“ doplnok ktorý sa javí ako náhrada stravy ktorý zaručuje chudnutie. Zaručené chudnutie ? neváha a ihneď objednáva.

Táto žena sa stravuje 3x denne a prijíma 1500kcal denne . Takže v každej dávke prijme cca. 500 kcal ( 3×500=1500 kcal) . A teraz jej zrazu zvoní kuriér a celá natešená si povie že od zajtra začne.

A teraz sa stane nasledovné . V raňajkách kde prijímala 500 kcal , zrazu príjme iba 150 kcal pomocou doplnku ktorý si objednala. Obed skonzumuje klasický ktorý doteraz mávala , dajme tomu tých 500 kcal a na večeru si dá znova ten zázračný shake ktorý má iba 150 kcal. Takže výsledný kalorický príjem je 800 kcal za DEŇ. Ak to bude takto robiť nejaký čas samozrejme že váha pôjde stále nižšie a nižšie , pretože je v kalorickom deficite , nie preto že užíva ten nový zázračný doplnok výživy.

Takto isto fungujú aj „detoxikačné prípravky“ . Namiesto raňajok a večere , vypite čaj na chudnutie a schudnete. Samozrejme že váha pôjde dole , ale nebude to zapríčinené samotným „čajom na chudnutie“ , ale kvôli tomu že budeme v extrémnom kalorickom deficite.

Čím viac sa rozrastá doba internetu , tým je viac takýchto „internetových“ podnikateľov a podnikateliek ( žien je viac nanešťastie) . Preto je vhodné byť velice ostražitý ak sa jedná o vhodný výber doplnkov výživy.

Nehovorím že tieto doplnky výživy sú zlé. Avšak netreba im prisudzovať to , že sa postarajú o vaše spalovanie tukov , pretože to tak v skutočnosti nie je . O to sa postará vaše telo, tým že budete v kalorickom deficite , pretože z 3 jedál nahradíte 2 shakeom , ktoré nemajú ani polovičnú kalorickú hodnotu.

Oplatí sa investovať peniaze do kvalitných potravín (mimochodom čím viac človek investuje do doplnkov tým viac fláka stravu) . A tiež sa oplatí investovať peniaze do kvalitných doplnkov výživy , napr. kvalitných proteinov , multivitamínov atď. Rozhodne neinvestovať svoje peniaze do niečoho , čo propaguje nejaká  influencerka ktorá v živote v ruke činku nedržala.

Návrat hore