logo-biele-100

Účinok potenia na chudnutie

O chvílu tu máme leto a sním spojené aj horúčavy. Niekto si pomyslí že ideálne počasie na lepšie spalovanie tukov. Ideálne je len kvôli tomu , lebo máme možnosť robiť viac pohybových aktivít v prírode . Určite nie z dôvodu , že čím viac sa potíme tým viac schudneme.

Neviem zkade a kedy vznikol mýtus že ak sa extrémne potíme tak aj extrémne chudneme. Dodnes tomu nechápem a neveriacky krútim hlavou keď niekoho v 30 stupňových horúčavách vidím behať naobliekaného v hrubých teplákoch a mikine. A ešte nebodaj keď je obalený celofánom tak to už je vrchol. Tento mýtus je podla mňa prenášaný generáciami. Ak chceš schudnúť musíš sa makať, ak makám=potenie , potenie= chudnutie. Takto si myslia ľudia že to funguje. Ano makať musíme , ale potenie nie je tá primárna vec kvôli ktorej chudneme. Potenie je len prirodzené ochladzovanie nášho prehriateho organizmu.

V tejto modernej dobe vzniklo vela rôznych fitness trendov ktoré si zakladajú na tom že sa budete neskutočne potiť. Zavrú vás do kabíny kde bicyklujete v nenormálnej horúčave a potíte sa 50 minút. Po tom sa odvážite a hurááá , mám o dve kilá menej. Ale tento váhový ubytok je úbytok kvôli telesným tekutinám a rozhodne nie úbytok z tukov. Po tréningu vypijete 2l vody a „zhodené kilá“ máte naspäť.

Takže to či sa pri cvičení extrémne potíte , neznamená že extrémne chudnete. Za vaše chudnutie zodpovedá vyvážená  strava a dostatok pohybu. Ak by chudnutie zodpovedalo za potenie mohli by zavrieť fitness centrá a na každom rohu otvoriť sauny. A to nehovorím o tom že v lete sa potí úplne každý ale len málokto je štíhly.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.