Na túto vec vela ludí znás zabúda alebo ju nejako extra nerieši ale je velmi dôležitá , povedal by som že je to až extrémne dôležitá vec pri chudnutí alebo celkovo pri premene postavy.

Každého znás pri chudnutí motivuje niečo iné, niekto je nabudený ak spozoruje že schudol , niekoho motivuje nejaký vzor ako napríklad chce vyzerať , niekoho pri cvičení motivuje že sa mu zlepší držanie svojho tela a tým pádom pominú bolesti chrbtice. Tieto formy motivácie sa zaraďujú do vnútornej motivácie , teda to je to čo nás motivuje zvnútra. Podotýkam že každého znás motivuje niečo iné. Je to veľmi dôležitá forma motivácie , lebo bez nej by sme sa nedali na boj s chudnutím , je tam potrebná určitá túžba ako chceme vyzerať.  Bez  tejto vnútornej motivácie sa nevieme naštartovať , ak nevieme prečo niečo robíme , teda v tomto prípade prečo cvičíme , dlho nám zdravý životný štýl nevydrží.

Druhá forma motivácie je vonkajšia motivácia , teda naše PROSTREDIE  v ktorom sa nachádzame. Toto je extrémne dôležitá vec a nie len pri chudnutí , ale celkovo v živote. Ak budete v prostredí ktoré nevyhovuje vašim cieľom, napríklad keď máte za ciel schudnúť a budete sa pohybovať medzi ľuďmi ktorí radi hodujú s jedlom , vaše chudnutie pôjde velmi velmi ťažko a oveľa lahšie to vzdáte. Ako príklad uvediem napríklad Extrémne premeny, daný ludia boli odizolovaný zo svojho prostredia kde sa obklopovali jedlom a boli prenesený na nejaký čas na „samotku“ kde sa zdravo stravovali pomocou dietológa  a osobných trénerov pracovali na svojej premene . Zmenili svoje prostredie a tým pádom sa zmenilo aj ich chovanie a výsledky . Preto je pri chudnutí veľmi dôležité sa obklopovať luďmi ktorý už schudnúť dokázali , alebo ktorý žijú zdravým životným štýlom. Ak sa budete obklopovať luďmi ktorý dosiahli to čo chcete dosiahnuť vy , tak sa to podarí aj vám