logo-biele-100

Tuk spalujúce potraviny

Existuje niečo také ako potraviny ktoré spalujú tuk ? A ak áno , ktoré potraviny to sú ?

Potraviny ktoré priamo zodpovedajú za spaľovanie tukov, neexistujú. Ak už raz skonzumujeme potravinu, dodáme energie do tela. Každá potravina dodáva plusovú  energiu , nie mínusovú. Pre lepšie pochopenie, ak by existovali potraviny ktoré zodpovedajú za spalovanie tukov, tak by tie potraviny nemohli mať žiadnu energiu alebo ich energetická hodnota by musela byť v zápornom čísle a žial takéto potraviny neexistujú. Nemôžme zjesť kilo grepu denne a čakať že spálime kilogram tuku.  Ak už raz do tela dodáme potravinu, tak prijímame energiu , či už je tá energia väčšia alebo menšia.

 

Medzi tuk spalujúce potraviny sa zaraďujú  : grep, pomelo, ananás, čučoriedky, citrón atď. Len ja som ako si nepochopil účinký týchto potravín ak ľudia s kilami navyše konzumujú takéto potraviny dookola a  výsledky sa nejako neobjavujú.

Telo spaluje ak má menší príjem ako výdaj. Preto sa musíme viac hýbať kde vydáme čast energie a tiež prijímať takú stravu pri ktorej dodáme do tela toľko energie kolko potrebuje.

Existujú len potraviny s nižšou kalorickou hodnotou a potraviny s vyššou kalorickou hodnotou. Je na nás ktoré potraviny si vyberieme . Ale schudnúť vieme aj pomocou potravín ktoré obsahujú viac kalórií , ak príjmeme tolko energie kolko naše telo potrebuje a naopak vieme pribrať aj z nízkokalorických potravín ak to snimi preženieme.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.