Naša myseľ je často krát mocnejšia ako si myslíme. Pri chudnutí (ako aj pri iných veciach) ju mnoho ludí zanedbáva, preto nedosahujú také výsledky s ktorými by oni boli spokojný.

Hovorí sa že všetko je len v hlave. Je to samozrejme velmi zjednodušene povedané ale je to 100%tná pravda. Všetko čo človek dosiahol a stvoril si musel najprv predstaviť v mysli. Je to ako jazda autom. Ak chcem napríklad autom cestovať do Bratislavy , musím si najprv tú cestu predstaviť, konať podla toho kam sa chcem dostať,čiže šoférovať do BA a až potom dorazím do Bratislavy. Nefunguje to tak že sadnem do auta , nenaštartujem a pritom myslím na to ako sa dostanem do Žiliny. Takto cesta do našej „Bratislavy“ nebude splnená.

Ak to preložím do fitness životného štýlu, jednoducho by to vyzeralo tak, a často krát aj vyzerá, že človek ktorý chce schudnúť potrebuje rozmýšlať už ako keby štíhlym bol.  Trošku to znova zjednoduším. Ak chceme schudnúť , potrebujeme si už predstavovať že už sme schudli. A hneď aj napíšem že prečo.

Teraz znova použijem tú vetu ktorú som pred chvílou spomínal , že všetko je to len v hlave.

Na začiatku máme teda nejaké myšlienky . Naše myšlienky ovplyvňujú naše činy a následne naše činy ovplyvňujú naše výsledky.

Príklad človeka , ktorý je myslou „pribratý“ . Dnes na večeru mám chuť na pizzu (myšlienka) + objednám si pizzu (čin) + začnem priberať (výsledok) .

Príklad človeka , ktorý je myslou už „štíhly“ . Hmm, začala som cvičiť , tak si dám nejakú zdravú a výživnú večeru (myšlienka) + spravím si zdravé , výživné nízkokalorické jedlo (čin) + každým dňom budem čoraz lepšie vyzerať (výsledok) .

 

Ludia ktorým sa podarilo schudnúť , nie sú nejaký bohovia alebo nad-ludia, len sa im podarilo to mať v hlave inak nastavené. Všetko je to len v hlave. Je veľmi dôležité sa správne nastaviť na chudnutie.

Mnohým ľuďom ich úsilie nevydrží dlhodobo lebo to nemajú v hlave upratané (nemyslím tým že sú narušený 😀 ) .

To isté je to aj u ľudí ktorí vybudovali bohatstvo alebo u ľudí ktorí už niečo dosiahli. Vzorec je stále ten istý a od tohto vzorca sa odvíja úplne všetko.