logo-biele-100

Tajomstvo mysle pri chudnutí

Naša myseľ je často krát mocnejšia ako si myslíme. Pri chudnutí (ako aj pri iných veciach) ju mnoho ludí zanedbáva, preto nedosahujú také výsledky s ktorými by oni boli spokojný.

Hovorí sa že všetko je len v hlave. Je to samozrejme velmi zjednodušene povedané ale je to 100%tná pravda. Všetko čo človek dosiahol a stvoril si musel najprv predstaviť v mysli. Je to ako jazda autom. Ak chcem napríklad autom cestovať do Bratislavy , musím si najprv tú cestu predstaviť, konať podla toho kam sa chcem dostať,čiže šoférovať do BA a až potom dorazím do Bratislavy. Nefunguje to tak že sadnem do auta , nenaštartujem a pritom myslím na to ako sa dostanem do Žiliny. Takto cesta do našej „Bratislavy“ nebude splnená.

Ak to preložím do fitness životného štýlu, jednoducho by to vyzeralo tak, a často krát aj vyzerá, že človek ktorý chce schudnúť potrebuje rozmýšlať už ako keby štíhlym bol.  Trošku to znova zjednoduším. Ak chceme schudnúť , potrebujeme si už predstavovať že už sme schudli. A hneď aj napíšem že prečo.

Teraz znova použijem tú vetu ktorú som pred chvílou spomínal , že všetko je to len v hlave.

Na začiatku máme teda nejaké myšlienky . Naše myšlienky ovplyvňujú naše činy a následne naše činy ovplyvňujú naše výsledky.

Príklad človeka , ktorý je myslou „pribratý“ . Dnes na večeru mám chuť na pizzu (myšlienka) + objednám si pizzu (čin) + začnem priberať (výsledok) .

Príklad človeka , ktorý je myslou už „štíhly“ . Hmm, začala som cvičiť , tak si dám nejakú zdravú a výživnú večeru (myšlienka) + spravím si zdravé , výživné nízkokalorické jedlo (čin) + každým dňom budem čoraz lepšie vyzerať (výsledok) .

 

Ludia ktorým sa podarilo schudnúť , nie sú nejaký bohovia alebo nad-ludia, len sa im podarilo to mať v hlave inak nastavené. Všetko je to len v hlave. Je veľmi dôležité sa správne nastaviť na chudnutie.

Mnohým ľuďom ich úsilie nevydrží dlhodobo lebo to nemajú v hlave upratané (nemyslím tým že sú narušený 😀 ) .

To isté je to aj u ľudí ktorí vybudovali bohatstvo alebo u ľudí ktorí už niečo dosiahli. Vzorec je stále ten istý a od tohto vzorca sa odvíja úplne všetko.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.