logo-biele-100

Sú spalovače tukov efektívne ?

Spalovače tukov , azda o žiadnom doplnku nie je tolko reklám ako o tejto kategórií doplnkov výživy. Táto kategória je jedným z najpreceňovanejších , pretože ludiao od neho čakajú zázraky. Pravda je taká že spalovače tukov , nie sú ničím výnimočné , samozrejme ak sa pozeráme na tie spalovače ktoré sú povolené.

Najčastejšie otázky na mojich konzultáciách sú : aký spalovač si mám kúpiť, ako ho užívať a pritom otázka ako sa stravovať prichádza až v druhom rade. Každý čaká od spalovačov tukov rýchle a viditelné výsledky , ale tak to nefunguje.

Častokrát sa od spalovačov tukov čaká enornmná strata podkožného tuku (čo je napísane aj na obale ) , lenže pravda je taká  že (80% ak nie viac použivatelov) nemá v poriadku vlastné stravovanie a napriek tomu užívaju spalovače tukov a čakajú zázraky.

V prvom rade treba mať na 100% poriešenú stravu, dostatok vitamínov , minerálov a samozrejme všetkých makronutrientov v rámci kalorického deficitu a potom je možné zaradiť spalovač tukov. Ale aj vtedy treba čakať od spalovača maximálne 10% celkového efektu ak nie menej. Spalovače tukov majú zmysel len vtedy ak ste v kalorickom deficite (teda ak neprijímate viac kalórií ako vydáte ) , lenže ak ste v kalorickom deficite tak telo spaluje aj bez používania spalovača. Niektorí ludia , jedávajú bez rozmýšlania všetko čo uvidia a kolko chcú a potom sa čudujú že prečo spalovače nefungujú.

Väčšina spalovačov obsahuje kofeín, a zelený čaj a zopár výťažkoch z „bylín“ ale 90% obsahu spalovačov sa dá prijať prírodnej forme. Zelený čaj vieme zčoho a dávku kofeínu z kávy. Spalovače nie sú v žiadnom prípade doplnok po ktorom treba rýchlo siahnuť ak chceme schudnúť a pritom mnoho ludí to tak robí. Pri užívaní týchto doplnkov musí byť strava vysoko disciplinovaná , jedine len vtedy má zmysel sa obrátiť na tieto doplnky výživy. Ich účinok je častokrát len naozaj zanedbatelný

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.