logo-biele-100

 

 

Tento článok som chcel už veľmi dlho napísať a dnes som ho už musel pridať na blog.

 

Každý by chcel schudnúť hneď a to ihneď bez námahy. Každý by chcel zbohatnúť hneď , bez toho aby na niečom usilovne pracoval. Každý chce niečo, a obetovať kvôli tomu najmenej ako sa len dá.

Popravde, už ma absolútne nezaujímajú názori ľudí , ktorí niečo chcú a nie sú ochotný kvôli tomu obetovať niečo a vynaložiť potrebné úsilie.Obeta je POTREBNÁ a NEVYHNUTNÁ, ak sa usilujeme o niečo čo chceme dosiahnuť. Zatiaľ nikdy nezbohatol stým, že sedel na zadku 6 hodín pri seriáloch a jedol chipsy. Tiež som zatial nepočul o nikom, kto by schudol a pritom sa nekontrolovane prejedal každý deň a svojmu telu by nevenoval žiadnu pozornosť. Každá reakcia (výsledok) je výsledkom nejakej akcie ( činnosti) . Pokiaľ do seba denne natlačím 20 rezňov ( akcia) , za rok budem vážit pravdepodobne o 10kg viac (reakcia). Je to úplne jednoduché a takto to fungovalo stále.

A teraz k veci. Najväčší problém je ten , že by sme chceli všetko ľahko a to najlepšie hneď. Preto sa tejto našej „rýchlej potreby“ chytili niektoré dietologické a iné nutričné „firmičky“ ktoré ponúkajú riešenie na náš problém ihneď!

Už ako tušíte nič ztoho absolutne nefunguje. Nutričné centrum ktoré hlási že si máte stravu zostavovať denne na 700kcal a raz do týždňa môžte zjesť zemiak , vám naslubuje hory doly aby zvás vyžmýkali aj to najposlednejšie euro. Ponúkajú „rýchle“ riešenie na Váš problém „chudnutie“. To predsa chcete avšak to takto nefunguje.

Fitnessáci ktorí sa pripravujú na súťaž podstupujú extrémne kvalitnú stravu majú denne dvojfázové tréningy. Makajú na 100% a vedia že im nikto neponúkne „rýchle“ riešenie. Vedia že si to musia odmakať, že neexistuje žiadna skratka ako obísť niečo , čo sa obísť absolútne nedá. Vedia že ak chcú dosiahnuť postavu akú chcú je potrebné vynaložiť potrebné úsilie a nie obaliť sa celofánom a ísť sa bicyklovať na ležatý bicykel 50 minút.

Existujú dve cesty.

1.cesta je „skratka k chudnutiu“ – touto cestou sa uberá viac ako 80% všetkých ľudí. Preto má 80% ľudí nuspokojivé výsledky a non stop sa sťažujú na svoju postavu.

Vety typu: „mne sa nedá schudnúť“ , „videla si susedu ako rýchlo schudla 15 kg?“ , “ akú dietu použiť aby som schudla čo najrýchlejšie?“ , “ aký spalovač si mám kúpiť, ak chcem rýchlo schudnúť“? Spoločným znakom týchto ľudí je pohodlnosť a lenivosť si odmakať to , čo chcú dosiahnuť. Je to novo vydláždená cesta ktorá vedie do slepej uličky. Títo ľudia minú radšej mesačne 200e , akoby sa mali začať hýbať a aktívne riešiť svoju stravu. Radšej sa „zveria“ do rúk ostatným a zbavujú sa zodpovednosti za svoje výsledky.

2.cesta je „špinavá cesta plná bahna a výmolov“ – ľudia ktorí chápu že nič nie je zadarmo a že nič sa nedá urýchliť iba si to tvrdo a disciplinovane odmakať , sa pohybujú po tejto ceste . Je to cesta úplne odlišná od 1.vej cesty, nakoľko je to špinavá cesta plná blata, štrku a výmolov. Táto cesta je ťažšia pretože ak ňou človek chce prejsť , musí makať. Musí niečo obetovať kvôli tomu. Ale ak ňou človek prejde , vie že na jej konci bude vytúžená odmena. Nakoľko pri prvej ceste , sa ten dotyčný bude točiť v mlynskom kolese bez výsledkov.

Väčšina „dietných“ firmičiek ponúka hotový produkt ( schudni 25kg za mesiac) , avšak akosi zabudli povedať že hotovému produktu , predchádza proces. A ten proces sa volá , disciplína, tréningy, počítanie kalórií, príjem správnych makronutrientov, relax, pitný režim. Proces nie je pitie čajov na chudnutie, ani jedenie zemiaku raz do týžňa a dokonca ani bicyklovanie v neskutočnom teple v ležatom bicykli.

Ak chceš mať výsledky , musíš si to odmakať a bodka. Nikto iný to za teba neodcvičí a ani sa nikto iný za teba neodstravuje. Pokiaľ budeš hľadať rýchle a ľahké riešenia, chudnúť bude tvoja peňaženka a nie ty. Nehovoriac o nalomenej psychike. Takže veľa šťastia nech sa vyberieš akoukoľvek cestou.

 

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.