Čoraz viac a viac ludí je pohodlnejších. Jednak za túto pohodlnosť môže aj naša moderná doba ( telefóny , televízia) a samozrejme za to môžeme tak z časti aj my sami. Ako všetci , alebo aspon väčšina z nás vie , všetko čo chceme dosiahnuť sa začína v našej hlave , teda v mysli. To ako sa nastavíme na naše ciele , zohráva najdôležitejšiu úlohu a inak tomu nie je ani pri chudnutí.

Každý človek ktorý začne zmenou životného štýlu , bude pociťovať zo začiatku vnútorný odpor. Tento vnútorný odpor sa inak nazýva , výjsť zo svojej zóny komfortu. Zóna komfortu je to kde sa cítime pohodlne , teda ako príklad poslúži televízia a nezdravé jedlo , v tejto aktivite sa cítime pohodlne a nič nám nechýba a cvičenie a zdravá strava sa nachádza mimo našej zóny komfortu. Pravda je tá že každý človek ktorý chce zmeniť svoju životosprávu bude musieť vyjsť zo svojej ulity (zóny komfortu) , lebo to kde sa nachádza teraz ho dostala len jeho vlastná pohodlnosť.

 

Všetko čo je pre nás dôležité a čo chceme dosiahnuť sa nachádza za našou zónou komfortu, preto nie je nič prekvapujúce že zo začiatku sa ludia musia nútiť do cvičenia a do zdravej životosprávy. Akonáhle si tieto vlastnosti osvojíme po nejakom čase to bude brať naše telo ako prirodzenú súčasť, teda nebudeme brať zdravú životosprávu niečo do čoho sa musíme nútiť. Ale toto prichádza až po určitom období. Zo začiatku je to každodenný boj s prekážkami a s nechuťou.

Všetko čo chce človek dosiahnuť je náročné. Zarobiť milión nie je lahké, stať sa politikom nie je lahké, mať krásnu postavu nie je lahké, lebo keby to tak bolo tak by ju mal každý znás. Ľudia ktorý sú úspešný vtom čo robia (krásne telo, majetok, zdravie) sa naučili ako konať aj počas toho ak im to je nepríjemné a prekonali lenivosť.

Preto tá dokonalá chvíla na začiatok niečoho je dnes, prekážky a problémy si človek nájde každý deň.