Ako sa hovorí najlepšia investícia, je investícia do seba, lebo jediná vec ktorá vam ostane po celý zvyšok vášho života je vaše telo a mozog.

Štatisticky je dokázané že služby osobných trénerov ľudia využívajú viac každý rok. Je to rozumná investícia ktorá sa vám 100 násobne vráti , samozrejme ak sa zveríte do rúk kvalitnému trénerovi ktorý vie čo robí a prečo to robí.

Ľudia niekedy tiež zvyknú namietať že osobný tréner je zbytočný, ale väčšinou to hovoria ľudia ktorí osobného trénera v živote nevyužili. Ja si myslím že ak sa chce niekto naučit jazdiť na aute bezpečne tak si tiež najme skúseného inštruktora a nesadne do auta bez praxe , lebo by skončil s autom pravdepodobne v prvom strome.

V tomto článku si ukážeme 5 dôvodov , prečo by ste služby osobného trénera mali využívať.

Dôvod číslo 1 : Nastavenie tréningového procesu

Kvalitný osobný tréneri vám vedia nastaviť tréning presne podľa vašich cieľov a zdravotných obmedzení, pričom „laik“ si to častokrát nevie prispôsobiť tak, aby z tréningu ťažil výsledky. Najväčšia sila pomoci od trénera je ten že vám celý proces vie „ušiť“ na mieru .

Dôvod číslo 2 : Nastavenie jedálnička

Toto je tiež velmi dôležitá pomoc. Samotný jedálniček hrá veľkú rolu, či už pri chudnutí alebo naberaní svalovej hmoty. Kvalitný osobný tréner by nemal mať absolútne žiadny problém so zostavením jedalníčka. Samozrejme nie každý tréner ide do hlbky ako kvalitný výživový poradca , ale základy stravovania by mal vysvetliť zrozumiteľne a tiež navrhnúť stravovací program ktorý prinesie výsledky.

Dôvod číslo 3 : Disciplína

Disciplína pri cvičení patrí k základným veciam a mnoho ľudí ju bez trénera nemá čo si aj v konečnom dôsledku prizná. Ľudia sú oveľa disciplinovanejší keď využívajú služby osobného trénera, lebo vedia že výsledky prídu a tým pádom majú väčšiu chuť do cvičenia a do zdravej životosprávy. A ďalšia vec je tá , že keď si to už človek platí , tak to samozrejme bude využívať aby im tréningy neprepadli 😀 .

Dôvod číslo 4 : Poradenstvo

Častokrát sa stáva že sa váha na istý čas zastaví a keď človek nemá pri sebe kvalifikovanú pomoc tak si nevie dať rady. Sila osobného trénera spočíva aj v tom , že vám vie v takýchto veciach poradiť a znova nastaviť proces tak, aby ste dosahovali aj naďalej výsledky. Tréner vie prehodnotiť čo je momentálne zlé a kde sa nachádzajú medzery ktoré vieme napraviť.

Dôvod číslo 5 : Istota

Každý kvalitný tréner by mal s klientmi dosahovať výsledky, samozrejme aj daný klient musí dodržiavať rady trénera. Ak si ľudia zaplatia osobného trénera , vkladajú do trénera 100%tnú dôveru a veria im že sa ich ciele bude dariť spoločnými silami trénera dosiahnuť. Pričom človek ktorý cvičí sam nevie či cvičí správne, po čase ho to prestane baviť lebo nevie či postupuje správne. Pomoc kvalifikovaného trénera je v tom že vám dodá istotu že po dodržaní jeho rád budete mať požadované výsledky.

Samozrejme dôvodov sa nájde určite viac prečo vyhladať kvalifikovanú pomoc. Trénerov je dnes mnoho , samozrejme každý v inej cene , preto nie je si problém vybrať podľa svojho rozpočtu ale dôraz treba klásť určite aj na výsledky zverencov daného trénera.