logo-biele-100

Nie je schudnúť , ako „schudnúť“

Ako už nadpis napovedá nie je schudnúť ako , „schudnúť“ . Čatokrát sa iba slepo naháňame za určitým číslom na váhe , povieme si „ak budem mať 55kg , budem spokojná“ . Keď náš ciel splníme a schudneme na danú cielovú váhu 55kg , nie sme ako si spokojné.

Problém ktorý vtom býva je ten , že je maximálne nevhodné si stanoviť (pokiaľ nesúťažíme) ciele ktoré sa zakladajú na určitej váhe. Ciele kde si zadávamé rôzne váhové úbytky majú problém vtom , že po zadaní váhového ciela sa slepo naháňame za číslom pričom neberieme do úvahy to , či táto zredukovaná váha bola z našich tukových zásob, vody alebo svalovej hmoty.

Ak chceme efektívne a kvalitne chudnúť , pričom naša postava bude pôsobiť spevneným dojmom , je za potreby viac ako si len zadať cielovú váhu.

Ako príklad uvediem reality show ktoré sa zameriavajú na redukciu tuku. Daný človek začne na váhe 150kg a do jedného roka musí zhodiť na 80 kg , čo je 70kg úbytok za rok. Častokrát daný človek tento ciel aj dosiahne , skutočne zhodí 70kg ale aj tak sa cíti nespokojný. Ako je to možné že ak zhodil 70kg za rok a aj tak sa cíti  nespokojný ? Odpoveď je vtom , že schudol nekvalitne. To znamená príliš veľký úbytok samozrejme popri tukových zásobách , aj zo svalovej hmoty a celkovo z vody. Ak si zadáme cieľ v podobe cielovej váhy pristúpime na radikálny jedálniček (ktorý sa nedá udržiavať dlhodobo) , začneme sa slepo naháňať za číslami a absolútne nebudeme brať do úvahy to , či chudneme kvalitne (70-80% úbytku by malo byť z tuku ).

 

Oveľa lepšia motivácia pre naše výsledky , je porovnávanie fotiek pred a po . Neorientovať sa na čísla ale na čo najlepší fyzický progres.

Najviac zredukovať tuk ale pritom udržať čo najviac svalovej hmoty. Takýto pristúp nám umožní to , že sa nebudete musieť nikde naháňať a stresovať za určitými kilogramami. Chudnutie bude radosť a nie utrpenie a čo je dôležitejšie , hlavne vás to bude baviť a veci budete môcť uplatňovať z dlhodobého hľadiska (tréning aj stravu).

Vždy sa snažte o to , aby vás to bavilo a aby ste vedeli dodržiavať jednotlivé veci v jedálničku a tréningu dlhodobo. Toto si ľudia ktorí podstupujú premeny v reality show nemôžu povedať . Makať 3 fázové tréningy a byť na diéte sa nedá celý život , človeka to prestane baviť, ručička na váhe začne stúpať a ďalej už asi nemusím vysvetlovať.

Takže najideálnejšie je chudnúť kvalitne a nie nárazovo a do určitého čísla na váhe . Pálte tuk a čo najmenej svalov , sledujte si progres podla fotiek a nie podla čísla na váhe . Bude vás to viac baviť , to vám slubujem.

Prikladám ti pomôcku pri chudnutí , ktorá už pomohla stovkám klientom po celom Slovensku . KLIKNI SEM

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.