Väčšina z nás vie, že úplný základ ak sa pokúšame o chudnutie je mať správnu stravu a primerane tomu sa aj hýbať, to znamená mať primeranú záťaž/tréning. Avšak v skutočnosti tieto veci , ktoré sa javia ako úplne najdôležitejšie sú oproti tomu  čo si v dnešnom článku povieme iba malým kúskom skladačky.

O jedálničkoch a vhodných tréningových metódach je dostupných milión článkov ktoré rozoberajú túto problematiku. Avšak úplný základ musí byť správne nastavená „hlava“ . Teda mozog nastavený na úspešné dokončenie určitej činnosti do ktorej sa pustíme (chudnutie). Mnoho ľudí má zvládnutú teóriu ohlľadom chudnutia , správnej výživy a správneho tréningu-Títo ľudia vymenia milión trénerov , milión nových jedálničkov s predpokladom že ano tento bude ten správny, avšak aj tak sa stále točia dookola v jednom zakliatom kruhu z ktorej niet úniku. Nedarí sa im chudnúť , nech cvičia s akýmkoľvek trénerom a nech majú hocijaký jedálniček a aj keď sa im náhodou podarí zaznamenať mierny úspech , nejakým spôsobom sa im nepodarí udržať zredukovanú váhu. Problém je v nastavení hlavy a v jeho naprogramovaní.

Ako väčšina z nás vie , naša mysel sa rozdeluje na 2 časti . Na vedomú časť a podvedomú časť. Našou vedomou myslou rozmýšlame v logickom kontexte a všetko si logicky odôvodňujeme avšak na podvedomej úrovni prebieha 90% našich každodenných rozhodnutí a z nejakého dôvodu je naša vedomá časť nejak odstavená do úzadia. Všetko o si naprogramujete do podvedomia sa ukáže v realite, či sú to dobré alebo zlé veci. Takže už teraz vieme, že náš život , naše úspechy a neúspechy riadi viac menej naše podvedomie.

Lenže , nie každý má naše podvedomie naprogramované na úspech vtom čo robíme, či sa jedná už o chudnutie , biznis, zdravie, proste hocičo. Správne naprogramované podvedomie je základom pri chudnutí.

Čo ovplyvňuje naše podvedomie ?

Podvedomie ovplyvňuje všetko okolo nás , hlavne naše okolie . Takže ak sme v mladosti počúvali reči typu , „Pokiaľ nedoješ obed nevstaneš od stola“ , tak potom sa nemôžme čudovať že máme problém s prílišným prejedaním.Pokiaľ sme v mladom veku tiež často počúvali o tom že  „V našej rodine mal každý problém s nadváhou“ , tak sa nemôžme čudovať tomu , že sa nám tento postoj zafixuje časom do podvedomia a potom sú výsledky také aké sú ( obezita stúpa každým rokom nenávratným tempom) . Podvedomie sa rozvíja stále , ale najviac ho môžeme ovplyvniť v našom mladom veku . Takže pokiaľ sme v mladosti videli veci , ktoré boli podľa našich rodičov a podľa nášho okolia normálne , tak presne tieto isté veci budeme robiť stále.

Ako si ale naprogramovať podvedomie tak, aby sme uspeli vo všetkom do čoho sa pustíme ?

Najsilnejšou zbraňou je autosugescia a viera. Aj prirovnanie 100x opakovaná lož sa stane skutočnosťou sa nehovorí zbytočne. Našou vnútornou komunikáciou a vierou v to čo si hovoríme , dokážeme kompletne ovplyvniť naše výsledky. Pokiaľ si napríklad hovorím denno denne , že som tučná a pri tom sa pozerám do zrkadla a začnem tomu veriť , človek sa v skutočnosti tučným stane. Pretože si tak naprogramoval jeho podvedomie a telo začne vykonávať všetky veci aby sa tučným stal.

Ale pokiaľ si budeme hovoriť veci ktoré sú pozitivneho charakteru ako napríklad , podarí sa mi schudnúť , každý deň som chudšia a chudšia , každý deň sa cítim lepšie a a podobné vety , výsledky budú o 100% lepšie. Základom všetkého je viera , že sa to môže podariť.

Podvedomie je mocná zbraň a každý človek ktorý sa pokúša o niečo by sa na ňu mal zamerať. Môžte mať aj toho najlepšieho trénera aj ten najlepší jedálniček , avšak pokiaľ si nedáš dokopy vlastnú hlavu , nikdy sa ti nepodarí či už schudnúť alebo niečo podobné.

V tomto článku som veľmi v krátkosti načrtol veľmi závažný problém ktorý sa týka aj ľudí ktorí majú za cieľ schudnúť. Detailnejšie si tieto veci budeme rozoberať formou videí od januára , kde sa budem bližšie zameriavať na jednotlivé časti ktoré ovplyvňujú našu myseľ.

Ak ešte váhaš , či so sebou začať niečo robiť alebo prežiť ďalší rok nespokojná sama so sebou , ozvi sa mi , zanechaj mi správu a pustime sa spoločne osobne do tvojej fyzickej premeny.