logo-biele-100

Najdôležitejší dôvod kvôli ktorému uspeješ alebo neuspeješ vo všetkom čo robíš

Väčšina z nás vie, že úplný základ ak sa pokúšame o chudnutie je mať správnu stravu a primerane tomu sa aj hýbať, to znamená mať primeranú záťaž/tréning. Avšak v skutočnosti tieto veci , ktoré sa javia ako úplne najdôležitejšie sú oproti tomu  čo si v dnešnom článku povieme iba malým kúskom skladačky.

O jedálničkoch a vhodných tréningových metódach je dostupných milión článkov ktoré rozoberajú túto problematiku. Avšak úplný základ musí byť správne nastavená „hlava“ . Teda mozog nastavený na úspešné dokončenie určitej činnosti do ktorej sa pustíme (chudnutie). Mnoho ľudí má zvládnutú teóriu ohlľadom chudnutia , správnej výživy a správneho tréningu-Títo ľudia vymenia milión trénerov , milión nových jedálničkov s predpokladom že ano tento bude ten správny, avšak aj tak sa stále točia dookola v jednom zakliatom kruhu z ktorej niet úniku. Nedarí sa im chudnúť , nech cvičia s akýmkoľvek trénerom a nech majú hocijaký jedálniček a aj keď sa im náhodou podarí zaznamenať mierny úspech , nejakým spôsobom sa im nepodarí udržať zredukovanú váhu. Problém je v nastavení hlavy a v jeho naprogramovaní.

Ako väčšina z nás vie , naša mysel sa rozdeluje na 2 časti . Na vedomú časť a podvedomú časť. Našou vedomou myslou rozmýšlame v logickom kontexte a všetko si logicky odôvodňujeme avšak na podvedomej úrovni prebieha 90% našich každodenných rozhodnutí a z nejakého dôvodu je naša vedomá časť nejak odstavená do úzadia. Všetko o si naprogramujete do podvedomia sa ukáže v realite, či sú to dobré alebo zlé veci. Takže už teraz vieme, že náš život , naše úspechy a neúspechy riadi viac menej naše podvedomie.

Lenže , nie každý má naše podvedomie naprogramované na úspech vtom čo robíme, či sa jedná už o chudnutie , biznis, zdravie, proste hocičo. Správne naprogramované podvedomie je základom pri chudnutí.

Čo ovplyvňuje naše podvedomie ?

Podvedomie ovplyvňuje všetko okolo nás , hlavne naše okolie . Takže ak sme v mladosti počúvali reči typu , „Pokiaľ nedoješ obed nevstaneš od stola“ , tak potom sa nemôžme čudovať že máme problém s prílišným prejedaním.Pokiaľ sme v mladom veku tiež často počúvali o tom že  „V našej rodine mal každý problém s nadváhou“ , tak sa nemôžme čudovať tomu , že sa nám tento postoj zafixuje časom do podvedomia a potom sú výsledky také aké sú ( obezita stúpa každým rokom nenávratným tempom) . Podvedomie sa rozvíja stále , ale najviac ho môžeme ovplyvniť v našom mladom veku . Takže pokiaľ sme v mladosti videli veci , ktoré boli podľa našich rodičov a podľa nášho okolia normálne , tak presne tieto isté veci budeme robiť stále.

Ako si ale naprogramovať podvedomie tak, aby sme uspeli vo všetkom do čoho sa pustíme ?

Najsilnejšou zbraňou je autosugescia a viera. Aj prirovnanie 100x opakovaná lož sa stane skutočnosťou sa nehovorí zbytočne. Našou vnútornou komunikáciou a vierou v to čo si hovoríme , dokážeme kompletne ovplyvniť naše výsledky. Pokiaľ si napríklad hovorím denno denne , že som tučná a pri tom sa pozerám do zrkadla a začnem tomu veriť , človek sa v skutočnosti tučným stane. Pretože si tak naprogramoval jeho podvedomie a telo začne vykonávať všetky veci aby sa tučným stal.

Ale pokiaľ si budeme hovoriť veci ktoré sú pozitivneho charakteru ako napríklad , podarí sa mi schudnúť , každý deň som chudšia a chudšia , každý deň sa cítim lepšie a a podobné vety , výsledky budú o 100% lepšie. Základom všetkého je viera , že sa to môže podariť.

Podvedomie je mocná zbraň a každý človek ktorý sa pokúša o niečo by sa na ňu mal zamerať. Môžte mať aj toho najlepšieho trénera aj ten najlepší jedálniček , avšak pokiaľ si nedáš dokopy vlastnú hlavu , nikdy sa ti nepodarí či už schudnúť alebo niečo podobné.

V tomto článku som veľmi v krátkosti načrtol veľmi závažný problém ktorý sa týka aj ľudí ktorí majú za cieľ schudnúť. Detailnejšie si tieto veci budeme rozoberať formou videí od januára , kde sa budem bližšie zameriavať na jednotlivé časti ktoré ovplyvňujú našu myseľ.

Ak ešte váhaš , či so sebou začať niečo robiť alebo prežiť ďalší rok nespokojná sama so sebou , ozvi sa mi , zanechaj mi správu a pustime sa spoločne osobne do tvojej fyzickej premeny.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.