logo-biele-100

Môžu mať ženy velké svaly ?

Mnoho žien sa bojí čo i len dotknúť činiek kvôli tomu lebo si myslia že im narastú svaly , tá horšia varianta sa bojí dokonca do fitka čo i len vstúpiť 😀 . V skratke povedané väčšina žien sa bojí cvičiť kvôli tomu lebo si myslia že cvičením budú vyzerať ako chlapi , tak to ale nefunguje a nikdy ani nefungovalo.

 

Za nárast svalovej hmoty zodpovedajú vo vysokej miere naše hormóny. Teda tie ktoré v našom tele prevládajú.

Muži prirodzene majú muskulatúrnejšiu (svalnatejšiu) postavu .Zodpovedá za ne mužský hormón testosterón ktorý sa vo velkej miere nachádza v mužskom tele. V ženskom tele naopak prevláda estrogén, ktorý nemá až taký velký dopad na rast svalovej hmoty. Samozrejme že aj v mužskom aj v ženskom tele sa nachádzajú obidva hormóny (testosterón,estrogén) ale stále jeden hormón nadmieru prevláda. Samozrejme nehovorím o ženách ktoré majú chlpatý hrudník a chrbát , tam sa jedná o nadvládu hormónu testosterón a naopak u zženštelých mužov je estrogén zastúpený vo väčšej miere ako u „normálnych“ mužov. Čiže tieto dva hormóny zodpovedajú za to či budeme vedieť naberať vela vela svalovej hmoty , alebo naša svalová hmota bude zastúpená v menšej miere.

Takže ženy sa absolútne nemusia báť toho že budú vyzerať ako muži , keď vstúpia do posilňovne . Od „prírody“ to je nemožné. Dokonca vela chlapom sa nedarí nabrať svalovú hmotu a to cvičia roky 😀 . Takže naberať svalovú hmotu nie je vôbec jednoduchá vec a je potrebná vysoká disciplína.

Ženy môžu kludne bez strachu používať cvičebné pomôcky a lahké závažia, bez toho aby si mysleli že po ich použití budú vyzerať ako chlapi so svalnatou postavou. Pokial ženy nebudú dodávať do tela syntetický testosterón (teda mužský hormón) , ich postava nikdy nebude extrémne svalnatá. Je to nemožné. Samozrejme sa vyskytujú ženy aj s abnormálne vyvinutým svalstvom ,ale väčšina znich dodáva do tela testosterón umelou formou.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.