logo-biele-100

Možno aj pre toto sa ti nedarí chudnúť

Dôvodov prečo nám naša váha nechce klesať alebo naopak stúpať je mnoho. Jeden dôvod sa môže týkať nášho jedálnička, druhý dôvod môže byť napríklad nesprávne zvolený tréning . No tretí dôvod ktorý tu spomeniem nie je až taký viditelný, ale je neskutočne dôležitý. Ak táto vec nie je zvládnutá , naše chudnutie pripomína redukciu váhy s ručnou brzdou, ak sa nám tú brzdu podarí uvolniť, v tomto prípade nám chudnutie pôjde lepšie.

Možno ste už počuli o tom že ste priemerom 5tich ludí s ktorými sa najčastejšie stretávate. Takže ak sa pokúšate konkrétne vy o chudnutie a okolo seba máte len ludí ktorí necvičia a stravujú sa katastrofálne tak vaše úsilie bude veľmi malé alebo nedostačujúce na to aby ste úspešne chudli aj vy . V prostredí ktoré nie je na 100% pripravené pre vaše chudnutie je takmer nemožné schudnúť a túto váhu si udržať. Teda opravím sa možné to je, ale je potrebné mať 1000% disciplínu. Určite poznáte prípady alebo možno ste to vy ktorá sa pokúšala o chudnutie ale kvôli nedostatočnému prostrediu sa vám nedarilo so zdravou životosprávou.

Uvediem príklady: Ak sa manžel a detí stravujú nezdravo, vy len veľmi ťažko budete vedieť dodržiavať zdravú životosprávu, možno sa vám to podarí na kratší čas , ale nikdy to nebude z dlhodobého hladiska kým nezmeníte stravovanie celej rodiny.

Kolegyne v robote ktoré majú nadváhu , vám provokačne núkajú čokolády deň čo deň a bránia vám v zdravom jedálničku. Istý čas sa dá odolávať , ale nie navždy.

To v akom prostredí sa pohybujeme má veľký dôraz na náš úspech , nech sa venujeme čomukoľvek. A inak to nie je ani pri chudnutí. Ako ste mohli vidieť napríklad v Reality show ktorá sa venovala chudnutiu, súťažiacich tiež zobrali na „samotu“ kde boli obklopený ľuďmi ktorí sa tak isto pokúšali o chudnutie a ďalej pri nich stáli tréneri, psychológovia,dietológovia a neviem kto každý ešte. Boli obklopený luďmi ktorí išli za svojim cielom.

Takže aké je riešenie tohto problému ?

Ja teraz nechcem od vás aby ste sa presťahovali do lesa a jedli bobule zo stromov . Ale určite je potrebné zmeniť vaše prostredie. Nemusíte meniť manžela ani deti 😀 . Čo môžte zmeniť je obsah vašej chladničky, relácie ktoré pozeráte (neuverili by ste ako relácie o varení vedia spôsobiť hlad) , knihy ktoré čítate a v neposlednom rade jedlo ktoré kupujete.

Ak nevieš ako začať s chudnutím určite pozri TOTO

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.