logo-biele-100

Kto z nás by nechcel chudnúť len na tých partiách ktoré precvičujeme ? Keby sme cvičili nohy , chudli by sme zo stehien , keby sme cvičili brucho , chudli by sme z brucha. Takto si chudnutie ale predstavuje väčšina z nás mysliac si že tú časť ktorú cvičíme , tak znej spalujeme aj tuk. Preto mnohí robievame milión opakovaní brušákov a myslíme si že za týžden sa nám tuk z brucha stratí. Takto to ale nefunguje.

Niečo ako lokálne chudnutie nefunguje a nikdy ani nefungovalo. Preto rôzne náplaste a vibračné zariadenie ktoré sa prikladajú na brucho nikdy fungovať nebudú. Tuk sa spaluje z tela celoplošne fyzickou aktivitou.

Čím ťažsie cviky zaradíme do nášho tréningu, to znamená cviky pri ktorých vydáme najviac energie tým pádom budeme viac spalovať, ALE NIE na tej partií ktorú práve zaťažujeme ale jednoducho povedané spalujeme z celého tela. To ak cvičíme často nohy neznamená že spalujeme zo stehien. Cviky treba vyberať také ktoré zasiahnu najviac svalových skupín a tým pádom máme vysoký energetický výdaj.

Uvediem príklad : úplne iný efekt bude mať na vás cvik „predkopávanie v sede“ a úplne iný efekt „drepy s velkou činkou“ , pritom obidva cviky su zamerané na stehenné svaly. Lenže pri predkopávani zapájame na 90% len predný stehenný sval , pričom pri drepoch zapájame neskutočne vela svalových partií , preto aj energetický výdaj máme pri drepoch úplne odlišný a to nehovorím o hormonálnej odozve.

Do tréningu vyberajte cviky ako sú drepy, drepy s výskokom, angličáky, mrtvý ťah, mountain climber, jumping jacks a mnoho iných pri ktorých máte velký energetický výdaj.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.