Mnoho ludí si kladie túto otázku , kedy večerať  a hlavne čo . Máme výčitky svedomia ak jeme neskoro a myslíme si že jedlo po skonzumované po 18tej sa ukladá hneď do tukových zásob. Preto posledné jedlo často konzumujeme o 16 tej a potom sme celý večer podráždený , lebo už odbilo 18 hodín a keby som si dala čo i len kúsok šalátovej uhorky všetko by sa mi uložilo do tuku.

V prvom rade , telo nevie kolko je hodín , takže telo nerozlišuje či si dáte večeru o 18 tej , o 20 tej alebo o 22 hej . Ja sám sa chytám za hlavu , keď vidím na ženskom fóre článok , že po 18tej rozhodneme nemôžme jesť lebo po 18 tej priberáme do tukov. Kto toto vymyslel ? Veď ako to môže niekomu dávať logiku ? že do 18tej môžem jesť a 18:01 už sa jedlo ukladá do tuku ? Nezmysel .

Zas a znova tu hrá dôležitú rolu kalorický príjem , tým pádom že budete večerať aj keď o 23 tej hodine , nemusíte priberať ak si správne rozvrhnete kalorický príje a jedlo počas celého dňa . Priberáte len vtedy keď ste v kalorickom nadbytku. Takže kludne večerajte aj o niečo neskôr a rozhodne sa nebojte toho že číslo na hodinkách určuje kedy budete priberať.

Detailné informácie o tom ako sa stravovať a trénovať aby si dosiahla svoju vysnívanú postavu nájdeš TU