logo-biele-100

Mnoho ludí si kladie túto otázku , kedy večerať  a hlavne čo . Máme výčitky svedomia ak jeme neskoro a myslíme si že jedlo po skonzumované po 18tej sa ukladá hneď do tukových zásob. Preto posledné jedlo často konzumujeme o 16 tej a potom sme celý večer podráždený , lebo už odbilo 18 hodín a keby som si dala čo i len kúsok šalátovej uhorky všetko by sa mi uložilo do tuku.

V prvom rade , telo nevie kolko je hodín , takže telo nerozlišuje či si dáte večeru o 18 tej , o 20 tej alebo o 22 hej . Ja sám sa chytám za hlavu , keď vidím na ženskom fóre článok , že po 18tej rozhodneme nemôžme jesť lebo po 18 tej priberáme do tukov. Kto toto vymyslel ? Veď ako to môže niekomu dávať logiku ? že do 18tej môžem jesť a 18:01 už sa jedlo ukladá do tuku ? Nezmysel .

Zas a znova tu hrá dôležitú rolu kalorický príjem , tým pádom že budete večerať aj keď o 23 tej hodine , nemusíte priberať ak si správne rozvrhnete kalorický príje a jedlo počas celého dňa . Priberáte len vtedy keď ste v kalorickom nadbytku. Takže kludne večerajte aj o niečo neskôr a rozhodne sa nebojte toho že číslo na hodinkách určuje kedy budete priberať.

Detailné informácie o tom ako sa stravovať a trénovať aby si dosiahla svoju vysnívanú postavu nájdeš TU 

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.