logo-biele-100

Kedy má zmysel užívať doplnky výživy ?

Stretávame sa snimi denno-denne v reklamách , na internetových stránkach , odporúčajú nám ich častokrát rôzny výživový poradcovia a tréneri. Častokrát ani sami nevieme prečo užívame doplnky výživy, len ich užívame kvôli tomu lebo nám ich niekto odporučil alebo sme to videli v nejakej mega super reklame ako spálime denne 3 kg tuku.

Doplnky výživy , nie nadarmo majú názov „doplnky výživy“ . Slúžia len ako doplnok k našej plnohodnotnej strave. Problém je však vtom že mnoho ludí si zakladá celý jedálniček len na doplnkoch výživy.

Napríklad : ráno detoxikačný čaj na spalovanie tuku , poobede nejaký ten proteinový nápoj s bcaa večer si dám trocha ovocia a dám si kazein ( pomaly traviaci  protein ) , takto to vyzerá u väčšiny , pričom takto by to vyzerať nemalo. Ja som zástanca toho , že človek na to aby užíval doplnky výživy musí mať v prvom rade zvládnutú stravu , až potom môže siahnuť pre ich užívanie.

Dnes si ukážeme komu by som odporúčal užívať : proteín, bcaa , spalovač tukov

Sú to len moje skromné názory , takže určite ich netreba brať smrtelne vážne

Proteín

Proteín by som odporúčal luďom , ktorí NEMAJÚ dostatok času na konzumáciu klasického jedla alebo ktorí majú prijať denne extrémne množstvo bielkovín , vtedy si pomôžu kvalitným proteinom. Častokrát sa chytám za hlavu, keď vidím piť 15 ročných chlapcov tieto nápoje 4x denne a popritom ich denná konzumácia jedla pozostáva z pečiva so šunkou. Proteín nie je žiadny zázrak . Ja vidím jeho prínos hlavne v úspore času . Je rýchlejšie si ráno nashaekovať proteín a vypiť ho za 5 sekúnd ako si pripravovať raňajky 15 minút a ich konzumáciou stráviť ďalších 10 minút.

BCAA

BCAA sú 3 základne aminokyseliny : leucín, izoleucín a valín. Tiež častokrát ich ludia pijú a vlastne ani nevedia kvôli čomu. BCAA oblubujú hlavne súťažný kulturisti , ktorí majú vyslovene drastické predsúťažné diety a vtedy ako doplnok zaraďujú BCAA . Znova zdôrazňujem slovne spojenie „ako doplnok“ lebo popritom ako majú 100% zvládnutú stravu , zaraďujú aj BCAA ale nestavajú na tom svoj jedálniček. BCAA odporúčam užívať luďom , ktorý majú velmi nízky kalorický príjem (extrémne diety ) a luďom ktorí cvičievajú na lačno .

Spalovač tukov

Toto je kameň úrazu o 90% ludí , lebo po nich siahajú a ani nevedia kvôli čomu a ako spalovač funguje. Najhoršie čo môže človek spraviť je kúpiť si spalovač len na základe nejakej reklamy , ktorá slubuje bezproblémové chudnutie BEZ  úpravy stravy. Zase sa budem opakovať , ale užívanie spalovačov bez upravenej stravy , je niečo ako sadnúť si do ladovej vody a čakať že sa budem cítit ako v saune. Ja len kývem hlavou niekedy, na čo všetko sa nechajú ludia nahovoriť a čo všetko užívaju a pritom na večeru majú 150g klobásy s kremžskou horčicou. Prvoradá je strava až potom sa experimentuje so spalovačmi tukov , toto by mali pochopiť všetci ktorí majú doma viac spalovačov tukov ako šuflíkov v skrinke.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.