logo-biele-100

Kedy a čo večerať ?

Mnoho ludí má strach z posledného jedla dňa . Tento strach z večere je umelo vyvolávaný rôznymi web stránkami. Fakt je ten že neskorá večera absolútne nespôsobuje nárast telesného tuku.  Skutočnosť je taká , že telo nevie kolko je hodín, naše telo nevie či sú štyri alebo pol šiestej , preto tvrdiť že po určitej hodine sa skonzumovaná potravina ukladá do tukov , nie je správne.

 

Avšak čo večerať a kedy ?

Čas nášho posledného jedla dňa , nezohráva až takú dôležitú úlohu pri chudnutí. To či sa najeme posledný krát o siedmej alebo o deviatej večer je úplne jedno. Základom je vedieť , čo je vhodné konzumovať ako posledné jedlo dňa.

Večere typu ako 100g bebe keksíkov s mliekom,tak na toto by sme mali zabudnúť velmi rýchlo. Večere musia byť v prvom radne nutrične bohaté. To znamená že večera by mala obsahovať kvalitné bielkoviny a taktiež ideálne aj kvalitné tuky, ktoré spomalia vstrebávanie bielkovín a tým pádom sa budú aminokyseliny do tela uvolňovať postupne.Preto je vhodné zaradiť na večeru bielkoviny s vysokou biologickou hodnotou ako sú napríklad (vajíčka,kuracie prsia, tuniak) , ale ešte ideálnejším sa javia byť mliečne výrobky , ktoré tým že obsahujú kazeín , tak majú výrazne spomalené vstrebávanie bielkovín. Takže ideálne je zaradiť tiež (cottage cheese, tvaroh, kvalitný biely jogurt,grécky jogurt,nízkotučný syr).

Večera by mala obsahovať aj kvalitné tuky. Naj-ideálnejšie avokádo , rybí olej, vaječné žltka, mandle, vlašské orechy, olivový olej.

Ako si teda poskladať jedlo na večeru ?

Ideálne je pridať 100g potraviny z bielkovín , to znamená variantu buď ( cottage cheese,tuniak, kuracie prsia, vajcia, morčacie prsia, losos, tvaroh, proteinový kazeinát, atď) , tieto bielkoviny treba skombinovať s kvalitnými tukmi v dávke okolo 20-30g na potravinu, varianty (avokádo,vlašské orechy, mandle,olivový olej,atď)

Potraviny si treba skombinovať podla vlastnej chuti a logiky, nie že si nalejem 10ml olivového oleja do tvarohu 😀

Takže neskorej večere sa netreba absolútne báť, nezapríčiňuje v žiadnom prípade naberanie tuku.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.