Internet , ako aj časopisy sú plné článkov o fitness a zdravotnom štýle , ale väčšinou sa zameriavajú len na systematiku tréningu (čo cvičiť, ako cvičiť a koľko cvičiť) . Samozrejmosťou sú cvičebné videá a rôzné články o tom , ktorý cvik je najlepší pre našu problémovú partiu. No zas na druhú stranu sa kladie strašne malý dôraz na celkovú stravu. Ak ale chceme byť zdravý a hlavne vyzerať FIT , to na čom záleží je hlavne strava. Preto cvičit bez adekvátnej stravy je ako chcieť hrať futbal bez lopty.

Dosť často dostávam otázku na konzultáciach : a čo tréning? čo by som mala cvičiť? kolko krát do tyždňa by som mala chodiť cvičiť? ktorý cvik na brucho je najlepší? Tieto všetky otázky sú maximálne zbytočné ak sa v prvom rade nepozrieme na náš jedálniček. Cvičenie bez upravenej stravy je možné , ale netreba od neho čakať extra výsledky, skôr to treba brať ako formu odpočinku a aktívneho relaxu. Ak to naozaj myslíme vážne a chceme s našou postavou niečo urobiť , potrebujeme sa aj zdravo stravovať.

To že do akej miery bude kvalitná vaša strava, rozhodne o vašej postave. Ak bude vaša strava kvalitná každý deň , vaša postava bude vyzerať skvelo. Ak váš jedálniček bude vyzerať nedisciplinovane, nemôžte očakávať krásnu postavu, to je zákon a tak to je . Preto sa schválne pozrite na kúpalisku koľko ľudí vyzerá postavou dokonale ? Možno zo 100 ludí 2 a to som možno aj vela povedal. Jedálničky nie sú ťažké, ťažké je len dodržiavať určitý systém , preto tak málo ludí vyzerá dobre.

Ako som už spomínal celé vaše úsilie záleží do akej miery ste v jedálničku disciplinovaný. Koľko do toho dáš , toľko sa ti vráti naspäť. Môžte mať to najlepšie auto , ale ak doňho nenatankujete benzín, nepohne sa. Tak isto je to aj s cvičencami , môžte mať najlepšieho trénera a najlepší tréning, ale ked vyzerá vaša strava katastrofálne nikam to nepovedie.

Tréning je až druhá najdôležitejšia vec pri cvičení. Prvé miesto sa týka jedálnička a môžem povedať že zodpovedá za 80-90% vašich výsledkov.

Ak nevieš už vážne ako sa stravovať a ako začať a potrebuješ pochopiť základy , čo, kedy a hlavne prečo máš jedávať a nejedávať , tak klikni SEM.