logo-biele-100

Je naozaj výživa taká dôležitá?

Internet , ako aj časopisy sú plné článkov o fitness a zdravotnom štýle , ale väčšinou sa zameriavajú len na systematiku tréningu (čo cvičiť, ako cvičiť a koľko cvičiť) . Samozrejmosťou sú cvičebné videá a rôzné články o tom , ktorý cvik je najlepší pre našu problémovú partiu. No zas na druhú stranu sa kladie strašne malý dôraz na celkovú stravu. Ak ale chceme byť zdravý a hlavne vyzerať FIT , to na čom záleží je hlavne strava. Preto cvičit bez adekvátnej stravy je ako chcieť hrať futbal bez lopty.

Dosť často dostávam otázku na konzultáciach : a čo tréning? čo by som mala cvičiť? kolko krát do tyždňa by som mala chodiť cvičiť? ktorý cvik na brucho je najlepší? Tieto všetky otázky sú maximálne zbytočné ak sa v prvom rade nepozrieme na náš jedálniček. Cvičenie bez upravenej stravy je možné , ale netreba od neho čakať extra výsledky, skôr to treba brať ako formu odpočinku a aktívneho relaxu. Ak to naozaj myslíme vážne a chceme s našou postavou niečo urobiť , potrebujeme sa aj zdravo stravovať.

To že do akej miery bude kvalitná vaša strava, rozhodne o vašej postave. Ak bude vaša strava kvalitná každý deň , vaša postava bude vyzerať skvelo. Ak váš jedálniček bude vyzerať nedisciplinovane, nemôžte očakávať krásnu postavu, to je zákon a tak to je . Preto sa schválne pozrite na kúpalisku koľko ľudí vyzerá postavou dokonale ? Možno zo 100 ludí 2 a to som možno aj vela povedal. Jedálničky nie sú ťažké, ťažké je len dodržiavať určitý systém , preto tak málo ludí vyzerá dobre.

Ako som už spomínal celé vaše úsilie záleží do akej miery ste v jedálničku disciplinovaný. Koľko do toho dáš , toľko sa ti vráti naspäť. Môžte mať to najlepšie auto , ale ak doňho nenatankujete benzín, nepohne sa. Tak isto je to aj s cvičencami , môžte mať najlepšieho trénera a najlepší tréning, ale ked vyzerá vaša strava katastrofálne nikam to nepovedie.

Tréning je až druhá najdôležitejšia vec pri cvičení. Prvé miesto sa týka jedálnička a môžem povedať že zodpovedá za 80-90% vašich výsledkov.

Ak nevieš už vážne ako sa stravovať a ako začať a potrebuješ pochopiť základy , čo, kedy a hlavne prečo máš jedávať a nejedávať , tak klikni SEM.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.