logo-biele-100

Genetika a jej vplyv na našu postavu

Mnohí z nás si to možno nechcú priznať , ale genetika zohráva väčšiu úlohu než sme si mysleli , vtom ako vyzeráme. Nevýhoda našej  genetiky je tá , že ju nevieme zmeniť. Pokiaľ má niekto geneticky dané veľké uši nezmení to aj keby veľmi chcel , pretože je to v jeho genetike. Tak isto je to aj z pohladu fitness. Ak má žena geneticky veľké lýtka , tak ich až tak úplne nezmení , vie spraviť všetko preto aby minimalizovala tuk na danej partií , ale lýtka budú posobiť aj tak veľké.

Toto je častý problém žien , ze väčšinou riešia to čo nevedia zmeniť. Poukazujú na modelku na instagrame ktorá ma milión sledovateľov a pridáva fotky kde má úplne štíhle boky a lýtka tenké ako paličky. Väčšina si však neuvedomuje ,že velkú rolu zohráva v jej postave genetika. Samozrejme že drží kvalitnú stravu a má disciplinovanosť v tréningovách procesoch. Ale chcem tým poukázať na to , že keby tieto dve ženy držali tú istú stravu , cvičili by rovnaký tréning , tá žena ktorá má problém napríklad s velkými bokmi , bude mať tieto boky aj tak objemnejšie . Postavu môže vylepšiť a spraviť preto maximum, ale geneticky slabšie partie budú aj tak slabinou. 99% ľudí má na tele nejakú slabinu. Niekto má geneticky veľmi objemné ruky , niekto má široké boky, niekto má širokú stehennú kosť, niekto má široké lýtka. Genetických nedostatkov je mnoho , preto je ich možné výrazne zlepšiť , ale tým neodstránime úplne náš „problém“ . Ale to je úplne v poriadku. Treba pracovať hlavne na tom , čo dokážeme zmeniť a ovplyvniť. Makajme na tých partiách ktoré vieme výrazne vylepšiť a netrápme sa nad tým že máme napríklad široké boky aj keď preto robíme maximum.

Preto sa porovnávajme stále iba sami so sebou. Neporovnávajme sa s internetovými celebritami a fitness modelkami , lebo každý znás má iné predpoklady na rozvíjanie vlastnej postavy a inú genetiku. Každý sme jedineční a preto by sme sa mali porovnávať iba sami so sebou. Ak sa pozrieme do zrkadla po mesiacoch a vidíme tam citeľný progres, mali by sme byť spokojné. Genetických talentov je iba veľmi málo .

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.