V dnešnej dobe chce väčšina dosiahnuť všetko hlavne rýchlo a lahko , inak tomu nie je ani pri životnom štýle. Žial aj v  tejto modernej dobe , kde nám slubujú lahké a rýchle chudnutie , to takto nefunguje. Keby to bolo také lahké, obezita by nezabíjala každý rok nemalý počet obyvatelov tejto planéty.

Mnohí znás majú na celkový zdravý životný štýl skreslený názor. Myslíme si že ak niečo budeme dodržiavať jeden alebo dva mesiace , budeme mať postavu ako fitness modelky , alebo budeme prekypovať zdravým po takejto dobe. Ako som spomínal , nič takéto ako rýchle výsledky nefungujú. Zdravý životný štýl je beh na dlhé trate, môžem povedať že na celý život, preto je potrebná určitá sebadisciplína ktorú v sebe nenájde každý.

Najväčší problém vidím z časti aj v tom ako sa prezentuje celé fitness tu na internete a aj medzi luďmi. Na internete je každý druhý článok o tom ako schudnúť rýchlo a lahko pomocou pár cvikov a zázračných doplnkov, takýto článok si velmi vela ludí prečíta , lebo slubuje rýchle a lahké výsledky , čo zaujme každého. Lenže takto to nefunguje.

Zdravý životný štýl nie je lahká záležitosť , je tam potrebná dávka disciplíny po dlhú dobu, až vtedy sa objavia výsledky ktoré očakávate. Ludia ostávajú sklamaný ak po pár mesiacoch nepravidelného cvičenia a ešte nepravidelnejšej stravy nemajú postavu fitness modelka z obálky časopisu. Lenže treba si uvedomiť že ten fitness model tú svoju postavu dosiahol sebadisciplínou a rokmi makania v posilovni a disciplínou v strave a v odpočinku.Na toto vela ludí zabúda a každý hladá lahkú cestu ktorá neexistuje.

Na to aby naše výsledky boli čo najlepšie musíme dodržiavať 3 základné veci.

Po 1. musíme si zvoliť správny tréning ktorý musíme dodržiavať určitý čas , nemyslím tým 2 mesiace a koniec , myslím tým aktívne cvičenie aj niekoľko rokov.

Po 2. si musíme nastaviť taký jedálniček ktorý vieme DLHODOBO dodržiavať a s ktorým budeme mať výsledky, samozrejme nikto od vás nečaká že aj pri zdravom životnom štýle si nenájdete občas čas na prehrešky. Je to normálna vec , sme len ľudia. Ak si nevieš rady pozri TU

A po 3. musíme mať dostatok odpočinku. Toto vela ludí zanedbáva, denne spávajú niektorí 4 hodiny denne a potom sa čudujú prečo nemajú energiu pri tréningu a prečo nechudnú. Dostatočný odpočinok je pri zdravom životnom štýle taktiež dôležitý.

 

Ak budeme dodržiavať tieto tri základné body dlhé obdobie , výsledky sa objavia. Cvičenie je beh na dlhé trate a netreba čakať že dosiahneme postavu svojich snov po pár mesiacoch. Dôležitá je disciplína  a vytrvalosť ako vo všetkom ostatnom.