logo-biele-100

Atkinsonova dieta , pizzová dieta , kapustová dieta, dieta podľa krvných skupín , cestovinová dieta , nízkosacharidová dieta, nízkobielkovinová dieta a mohol by som pokračovať ešte do večera . K dnešnému dňu existujú stovky , ak nie tisícky rôznych diet , ktoré sľubujú , rapídny úbytok tuku za veľmi krátky čas. Ľudia týmto dietám častokrát dôverujú , pretože slubujú bezproblémové chudnutie kde sa nebudú musieť namáhať.

Mnohých musím sklamať , ale ani jedna dieta nefunguje DLHODOBO. Nefunguje dlhodobo pretože dieta sa nedá dodržiavať celý život. Diety sú hladovky len v inej podobe . Ak si pozriete základ každej jednej diety , tak vnej nájdete spoločného menovateľa ako je kalorický deficit. V tomto kalorickom deficite by nebolo nič zlé , pokiaľ by ten kalorický deficit nebol abnormálny , častokrát pod bazálny metabolizmus , čo je maximálne neefektívne a hlavne nezdravé. Úbytok telesnej hmotnosti je zo začiatku obdivuhodný. Nie je ničím výnimočným ak po prvých dvoch týždňoch diéty , človek stratí 10 kg. Ale , je tu jeden problém . Ten problém je ten , že väčšinu kilogramov naše telo stratilo z vody a zo svalovej hmoty , čo je veľmi nežiaduci efekt. Ak strácame svalovú hmotu , výrazne si spomalujeme bazálny metabolizmus , čo má za následok väčšiu náchylnosť na ukladanie tukových zásob. Dieta je zaručená forma , ako prekaziť prirodzené fungovanie nášho tela.

 

Takže ak už vieme , že diety nie sú to najefektívnejšie čo by sme mali skúšať , akou cestou by sme sa mali uberať ?

Prvá vec ktorú by sme pri snahe o chudnutie mali spraviť je zaradiť ideálnu formu pohybu . Ideálnou formou pohybu sa myslí anaeróbne cvičenie (posilovací tréning)  skombinované s aeróbnym cvičením (kardio). Posilovací tréning má za následok tvorbu novej svalovej hmoty a „vyplní“ miesta ktoré pôsobia nespevneným dojmom. Tvorba svalovej hmoty má za následok , rýchlejší bazálny metabolizmus čo je prijateľný stav ak sa usilujeme o redukciu tuku. Ženy sa nemusia báť dvíhania činiek a veľkých svalov , pretože nedisponujú takou úrovňou testosterónu , aby svoje svaly mohli rozvíjať tak ako muži.

 

A druhá vec ktorú musíme brať do úvahy ak sa pokúšame o redukciu tuku , je správne nastavený stravovací systém. Správnym nastaveným systémom sa nemyslí DIETA. Správne nastaveným systémom sa myslí jedálniček , ktorý vieme dodržiavať dlhodobo ( KLIKNI SEM) a ktorý nám dáva priestor pre občasné prehrešky v jedálničku. Pokiaľ si nastavíme priveľmi prísny jedálniček , dlho nám to nevydrží a vrátime sa k starým stravovacím režimom , ktoré nás dostali na tie nepekné čísla. Preto je dôležité v jedálničku , konzumovať jedlá s mierou. Neurčovať jedlá podľa toho čo je zlé a čo naopak správne . Toto je nesprávny prístup k jedlu. Športujme 3x týždenne a nastavme si mierny kalorický deficit každý deň. Cesta k zdravému a štíhlemu telu vedie cez disciplinovanosť a dlhodobé dodržiavanie zdravého životného štýlu. Stravujte sa vyvážene a rozumne . Od pondelka do soboty sa stravujte rozumne v miernom kalorickom deficite a v nedelu si doprajte potraviny ktoré máte radi . Ak to s uplatňovaním zdravého životného štýlu myslíte vážne, potrebujete čas aj na občasné prehrešky (1x za týždeň) . Hladajte v jedálničku a v tréningu rovnováhu. Nesnažte sa íst do extrémov ktoré slubujú rýchlo stratené kilogrami. Dbajte na disciplínu a na dlhodobé uplatňovanie jednotlivých veci .

 

Ak absolútne nemáš jasno v jedálničku tak KLIKNI SEM

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.