V tejto modernej dobe sú velmi aktuálne rôzne detoxikačné doplnky, detoxikačné čaje a dokonca som už videl aj detoxikačné pobyty , kde vás „odborníci“ zbavia všetkých toxínov ktoré sa vám ukladajú v tele. Pomaličky už len čakám, kedy bude niekto odporúčať vypiť pol litra rastlinného oleja na ráno kvôli očiste organizmu.

Týmto článkom len chcem upozorniť, že detoxikačné kúry a procedúry , ktoré poznáme my , sú úplne ale úplne zbytočná vec. Telo nezbavíte toxínov tým že tri krát denne budete piť detoxikačný čaj, alebo si objednáte predražený doplnok ktorý vás má zbaviť toxínov. Telo sa detoxikuje pomocou pečene a obličiek . Ano  dobre čítate , tieto dva orgány majú za úlohu detoxikovať teda zbavovať sa tela toxínov . Medicína pozná len jednu detoxikáciu a tou je detoxikácia od alkoholu , drog a jedov , ale verte mi že táto detoxikácia neprebieha určite formou pitia smoothies každé ráno. Jedine v tomto prípade je prospešná detoxikácia tela, ale je úplne odlišná od tej detoxikácie ako ju poznáme my.

 

Toxíny ktoré sú zodpovedné za bolesti hlavy a tráviace ťažkosti ,tak tie likviduje náš organizmus prirodzene cez pečeň a obličky.

Samozrejme že „detoxikáciou“ nám ukáže váha menšie číslo , ale je to len kvôli strate vody a rozhodnie nie tukových zásob. Detoxikačné kúry môžu narušiť črevnú mikroflóru a ak sa robievajú často vystavujeme sa riziku metabolickej acidózy , lenže toto vám málokto povie .

Schválne keď sa spýtate človeka ktorý vám ponúka detoxikáčné metódy spýtajte sa ho , aké konkrétne toxíny sa z tela vyplavujú a v akom pomere a kam presne . Nebudú vedieť odpovedať . Toxíny ktoré sa nachádzajú v tele sa nepriliehajú k stene čriev , čiže detoxikačnými čajmi ich ztade „nezmyjete“ .

Ak mi niekto odporúča detoxikačné procedúry tak sú len dve možnosti, buď chce na mne zarobiť alebo daný „odborník“ má nulové znalosti.

Týmto článkom nechcem samozrejme uraziť žiadneho výživového poradcu , každý si robí svoju robotu najlepšie ako vie.