Ako všetko tak isto aj chudnutie musí mať určitú postupnosť. Velá z nás to však podceňuje a chce dosiahnuť svoje výsledky hneď za mesiac , preto častokrát volia rôzne extrémne diety mysliac si že čím rýchlejšie schudnú tak tým lepšie , ale opak je pravdou. To že aký názor mám na rôzne diety som písal v predošlých článkoch.

Najväčšiu chybu vidím v tom , že väčšina z nás keď začne s chudnutím , tak zo dňa na deň radikálne obmedzia všetky veci ktoré predtým konzumovali. Keď všetko obmedzíme zo dňa na deň , výsledok bude len ten, že nám to začne neskutočne chýbať a vraciame sa naspäť k našim stravovacím zvyklostiam. Trpí naša psychika a tým pádom to celé vzdávame ešte predtým ako sme skutočne začali.

Skutočnosť je tá že naše telo nechudne lineárne, to v praxi znamená že naše telo dajme tomu chudne 3 týždne potom sa to na chvílu zastaví , potom sa to znova spustí , a tak ďalej  a tento proces sa opakuje niekolkokrát. Ak naša váha stojí dlhší čas , mesiac alebo dva, treba sa pozrieť akým štýlom sa stravujeme a poprípade niečo zmeniť to isté by sa malo robiť aj pri tréningu.

Ako som spomínal väčšina z nás robí tú chybu že zo dňa na deň všetko obmedzí a potom trpia.

Oveľa efektívnejšie je obmedzovať jedlo pomalšie . To znamená že od prvého dňa ako začnem so zdravým jedálničkom nevynechám všetko čo som doteraz jedávala , ale vynechám len tie najnezdravšie dve tri veci . Keď váha zastane , čo raz určite zastane , tak znova z jedálnička niečo vynechám a takto dookola. Toto je oveľa lepší prístup ako začať so zdravým jedálničkom , ako sa hneď pustiť do zdravého jedálnička a po dvoch dňoch utrpenia z chýbajúcich potravín to vzdáte.

Ak potrebuješ pomôcť so zdravým jedálničkom a nevieš ako si máš prispôsobiť celkovú stravu tak pozri TU