logo-biele-100

Chudnutie a postupnosť

Ako všetko tak isto aj chudnutie musí mať určitú postupnosť. Velá z nás to však podceňuje a chce dosiahnuť svoje výsledky hneď za mesiac , preto častokrát volia rôzne extrémne diety mysliac si že čím rýchlejšie schudnú tak tým lepšie , ale opak je pravdou. To že aký názor mám na rôzne diety som písal v predošlých článkoch.

Najväčšiu chybu vidím v tom , že väčšina z nás keď začne s chudnutím , tak zo dňa na deň radikálne obmedzia všetky veci ktoré predtým konzumovali. Keď všetko obmedzíme zo dňa na deň , výsledok bude len ten, že nám to začne neskutočne chýbať a vraciame sa naspäť k našim stravovacím zvyklostiam. Trpí naša psychika a tým pádom to celé vzdávame ešte predtým ako sme skutočne začali.

Skutočnosť je tá že naše telo nechudne lineárne, to v praxi znamená že naše telo dajme tomu chudne 3 týždne potom sa to na chvílu zastaví , potom sa to znova spustí , a tak ďalej  a tento proces sa opakuje niekolkokrát. Ak naša váha stojí dlhší čas , mesiac alebo dva, treba sa pozrieť akým štýlom sa stravujeme a poprípade niečo zmeniť to isté by sa malo robiť aj pri tréningu.

Ako som spomínal väčšina z nás robí tú chybu že zo dňa na deň všetko obmedzí a potom trpia.

Oveľa efektívnejšie je obmedzovať jedlo pomalšie . To znamená že od prvého dňa ako začnem so zdravým jedálničkom nevynechám všetko čo som doteraz jedávala , ale vynechám len tie najnezdravšie dve tri veci . Keď váha zastane , čo raz určite zastane , tak znova z jedálnička niečo vynechám a takto dookola. Toto je oveľa lepší prístup ako začať so zdravým jedálničkom , ako sa hneď pustiť do zdravého jedálnička a po dvoch dňoch utrpenia z chýbajúcich potravín to vzdáte.

Ak potrebuješ pomôcť so zdravým jedálničkom a nevieš ako si máš prispôsobiť celkovú stravu tak pozri TU

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.