logo-biele-100

Kalórie a chudnutie

Kalórie …kilojouly …skoro všade ich vidíme a všade o nich počujeme no len málokrát si uvedomujeme na čo nám slúžia tie čísla .

Energetická hodnota potravín , teda ukazovatele (kcal , kj ) nám určujú číselnú hodnotu energetickej hodnoty v danej potravine . Fakt je ten že 99% potravín obsahuje pozitívnu energetickú hodnotu. Teda žiadna potravina nemá menej kalorií ako 0 preto zo žiadnej potraviny nevieme priamo po jej skonzumovani chudnúť . Všetko má svoju energetickú hodnotu .

Otázka nastáva ale tá či si počítať kalórie alebo nie ?

Počítať kalórie pri chudnutí NIE JE povinnosť , len to o niečo ulahčuje chudnutie vtom zmysle , že máte väčší prehlad vtom kolko čoho zjete . Pochybujem že počas dňa si vieme na gram zrátať kolko gramov tukov , bielkovin a sacharidov sme zjedli . Počítanie kalorii funguje len ako pomôcka a určite nie je potrebné pri chudnutí . Dá sa chudnúť aj bez toho , ale ulahčuje to chudnutie .

Ale , ak sa váha zastaví , čo sa raz určite zastaví , tak sa treba pozrieť na príjem a výdaj energie . Znova v tom prípade je ideálne si prejsť kolko energie prijímame v strave a či príjem energie zodpovedá našim cielom .

Celé chudnutie je len o príjme a výdaji energie . A ten kto tvrdí že môžte jesť všetko , len nech sú to zdravé potraviny , tak mu odporúčam denne jedávať 2kg “zdravých” ovsených vločiek . Ak ručička na váhe ostane po mesiaci na tom istom čísle ako pred tým tak mu prídem osobne zablahoželať .

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.