Každý druhý človek má dnes problém s priberaním a s následným zhadzovaním váhy. Najväčší problém vidím v priveľkom sústredení sa na samotný tréning namiesto toho aby sa riešil najprv jedálniček.Mnoho ľudí si myslí, že stačí iba trénovať a tá váha sa už nejako upraví. V niektorých prípadoch tak tomu skutočne je , avšak neplatí to stále a u každého.

Tréning je energetická aktivita, pri ktorej telo „spáli“ určité množstvo energie.  Určité množstvo energie telo spáli aj pri chôdzi, šoférovaní,čítaní atď . Hlavným cieľom tréningu je VYDAŤ ČO NAJVIAC ENERGIE A DOČASNE NARUŠIŤ SVALOVÚ ŠTRUKTÚRU (poškodiť svalové vlákna , aby mohli rásť ) . Toto je funkcia tréningu . Zaistiť tieto dve hlavné veci .

 

Výživa má za úlohu zabezpečovať oveľa viac vecí , preto telesná výkonnosť, chudnutie , atď je závislé od výživy. Výživa ovplyvňuje vylučovanie hormónov, stratu tuku, metabolické procesy v tele , vplýva na centrálnu nervovú sústavu a milión ďalších vecí.

Problém je ten , že 80% úspechu pri chudnutí sa zakladá najmä na správnej výžive. Avšak nanešťastie , iba 20% ľudí rieši stravu ( ktorá je 80% úspechu) , a 80% ľudí rieši iba tréning (čo je 15-20% úspechu) . Toto je hlavná príčina toho, že ani pri „správnom“ tréningu tá vaha ako si nejde dole .

Namiesto toho sa treba hlavne zameriavať vhodnú výživu. Je to dookola omielaná téma , ale skutočne je to tak že pokiaľ človek neprijíma vhodné potraviny , nemôže mať kvalitné a dlhodobé výsledky a to aj pri správnom tréningu.

Takže na čo si dávať HLAVNE  pozor v jedálničku aby sme dosahovali VÝSLEDKY stále ?

1.Kalórie kalórie kalórie

Hore vyššie som spomínal že tréning je energetická aktivita. Takže telo siaha po zdrojoch energie z tla , ktoré následne premieňa na energiu. Náš tréning sa stará hlavne o náš kalorický výdaj. Pričom my sa musíme starať o náš kalorický príjem ( čo skonzumujeme) . Teda ak sa usilujeme o chudnutie musíme byť v miernom kalorickom deficite , to znamená že musíme viacej energie vydať ako príjmeme. Keby sme aj trénovali extrémne tvrdo , čo nám zaistí extrémny kalorický výdaj ale koncom dňa by sme priberali , nezávisle od toho aký ťažký tréning sme mali ( alebo sme si iba mysleli že sme ho mali)

 

2. Dostatočný príjem bielkovín

Žiadny iný šport ako fitness nekladie taký dôraz na dostatočný príjem bielkovín. Je to z toho dôvodu , pretože pri žiadnom inom športe nedochádza k takému veľkému narušeniu svalových vlákien ako práve pri silovom cvičení. Preto je ideálne a POTREBNÉ prijať toľko bielkovín koľko máme , pretože tieto bielkoviny sú POTREBNÉ na zregenerovanie svalovej hmoty a na „zocelenie“ poškodených svalových vlákien. Pokiaľ nekonzumujeme toľko bielkovín koľko naše telo potrebuje, nevieme efektívne regenerovať a telo nevie „efektívne opraviť“ poškodené svalové vlákna. To znamená že kompozícia tela sa nezmení aj napriek tomu že sme v kalorickom deficite. Schválne sa opýtajte ľudí ktorí cvičia roky a vyzerajú tak isto , na ich stravu. U každého jedného bude problém s nedostatočným príjmom bielkovín.

 

 

Tieto 2 veci sú úplné základy bez ktorých nemôžme očakávať pokrok v našich výsledkoch . Dávajte si na to pozor a uvidíte že chudnutie a formovanie postavy bude o niečo jednoduchšie a efektívnejšie.

 

Ako a čo konzumovať zistíš v knihe keď klikneš SEM