logo-biele-100

Brzdia občasné prehrešky naše chudnutie ?

Každý si radi občas doprajeme niečo načo máme chuť, niekto má rád čokoládu , niekto si zas dopraje klobásu a niekomu chutia chipsy. Áno , zo zdravotného hladiska nie je ani jedna vec ukážková , ale ak sa to sňou neprehána nemá to absolútne žiaden zlý dopad na naše zdravie a chudnutie.

Pravda je taká , že zdravý životný štýl nie je len o tom , jedávať 5x denne kuracie prsia s brokolicou a denne vypiť 4 ovocné smoothie , musí tu byť priestor aj pre občasné prehrešky . Je naivné si myslieť , že ak začneme so zdravou stravou , tak do konca života si nedáme nič „nezdravé“ . Toto je nemožné splniť, sme len ludia , a niekedy sa u každého vyskytujú príležitosti , kedy si zdravú stravu vybrať nedokážeme. Pochybujem že niekto bude piť na plese zeleninové smoothie , alebo si dá namiesto narodeninovej torty 150g kuracích prs vo vode so zeleninou.

Občas každý znás skonzumuje niečo čo by v jedálničku byť nemalo a určite by sme ztoho nemali mať výčitky svedomia, sme len ludia.

Problém nastáva vtedy , ak si z nezdravých jedál spravíme každodenný zvyk. Vtedy nám hrozí jednak aj zdravotné riziko , ale aj riziko nárastu podkožného tuku. Pokial naša strava obsahuje 80% „zdravých jedál“ a 20% „nezdravých“ je to v poriadku, ak to je ale naopak tak máme problém.

Treba si zapamätať že jedno nezdravé jedlo nás týždenne chorými a tučnými nespraví, tak isto ako nás jedno zdravé jedlo týždenne nespraví zdravými a chudými. Chuť na občasné prehrešky máme každý bez výnimky či chceme chudnúť alebo nie. Nechajme si priestor aj pre občasné nezdravé jedlá , ale nech neprekračujú viac ako 20% nášho jedálnička.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.