logo-biele-100

Aký je tvoj dôvod?

Myslím si že tento článok je asi jeden z najdôležitejších ktorý tu je uverejnený, ak ho pochopíš správne podarí sa ti vytrvať v tom čo robíš a nemusí to byť konkrétne len cvičenie. 

Všetci niečo robíme, niekto chodí cvičiť , niekto chodí do krčmy, niekto podniká , niekto cestuje po svete. Každý má niečo čo ho baví a čo robieva dosť často. Väčšinou to už berieme ako zvyk a častokrát to čo robíme nevieme presne definovať prečo to robíme , alebo teda aspoň kvôli čomu to robíme.

Ako príklad uvediem zdravý životný štýl. Čoraz viac a viac ľudí začína s cvičením a celkovo so zdravým životným štýlom ale cca. len 10% pri tom vydrží dlhodobo , dlhodobo myslím viac ako 3-4 roky. Väčšina prestane po 3-4 mesiaoch a to som povedal ešte možno aj veľa.

Rozdiel medzi ľuďmi ktorí sa venujú niečomu dlhodobo a majú úspech a medzi ľuďmi ktorí sa v niečom lahko vzdajú je ten , že ľudia ktorí vytrvajú v nejakej činnosti dlhodobo je ten že vedia PREČO robia to čo robia. Vedia si nájsť hlbšiu odpoveď na to , PREČO robia to čo robia. Ja viem že teraz veľa z vás namieta, ale veď ja cvičím kvôli tomu aby som už konečne schudla. Toto nie je dobrá odpoveď na otázku PREČO . Odpoveď musí byť ešte detailnejšia , „PREČO chcem schudnúť“ ? , lebo chcem byť zdravá a chcem sa dožiť vyššieho veku a vidieť vyrastať svoje deti , lebo chcem mať plochšie brucho kvôli tomu aby som si obliekla nové šaty a aby som s mužom konečne mohla ísť na ples a mať pestrejší vzťah, lebo potrebujem zlepšiť kondíciu kvôli tomu aby som mohla chodiť s deťmi na dlhšiu turistiku . Pokiaľ si povieme že , no okey začnem cvičiť lebo chcem len schudnúť a nevieme ani sami prečo chceme schudnúť , naše úsilie nám dlhodobo nevydrží. Ale pokiaľ si vieme nájsť detailnú odpoveď na to , že PREČO robíme to čo robíme tak pri našej činnosti vydržíme dlhší čas.

Aj človek ktorý sedí každý deň v krčme tam chodí z nejakého dôvodu, nechodí do krčmy každý deň len tak náhodou , možno mu zomrela rodina, možno má psychické problémy, možno má dlžoby a mnoho iných problémov , aj on má to svoje PREČO. Podnikateľ ktorý má úspešnú firmu tiež nepodniká len kvôli tomu že dostane odmeno v papieroch (peniazoch) ide o to že podniká kvôli tomu čo si za tie peniaze môže dovoliť a tiež si vie zodpovedať otázku PREČO podniká.

Pred tým ako s niečím začneme by sme sa mali sami seba spýtať , PREČO vlastne s niečím začíname a definovať to čo najdetailnejšie , bez toho nám naše úsilie dlhodobo nevydrží. Samozrejme by sme sa mali púšťať do činností ktoré prospievajú nášmu zdraviu , financiám a našej rodine. Chodiť do krčmy nie je tá najlepšia varianta.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.