logo-biele-100

Ako zabrániť chuti na sladké ?

Tento problém má raz za čas každý z nás. Je to prirodzené , my ľudia , potrebujeme aj sladké, tak to žial je. Pokiaľ sladké dodávame do tela velmi zriedkavo, nie je žiaden problém. Problém nastáva až vtedy , keď dodávame cukor do tela každý deň a vo veľkom množstve . Vtedy nám hrozí aj obezita ale aj zdravotné komplikácie ktoré sú niekedy velmi závažné. Prečo ale mávame chuť na sladké ?

Ako som spomenul vyššie , chuť na sladké je prirodzená , problém nastáva vtedy keď dodávame cukor do tela každý deň vo velký množstvách. Chuť na sladké mávame väčšinou vtedy:

1.ak sme bez jedla dostatočne dlhý čas , kedy naša hladina cukru v krvi je velmi nízka.

2.ak máme extrémne nízky kalorický príjem (hladujeme)

3.máme stres a úzkosti

Prvé dve veci sa dajú riešiť jednoducho tak, že upravíme celkový systém stravovania. Tretia vec je troška ťažšia ,lebo so stresom a s úzkosťami sa vyrovnávame každý inak.  Niekto sa prejedá , niekto je naopak strašne málo. Ak trpí niekto extrémnym stresom určite je dobré vyhladať kvalitného psychológa.

 

Rady ako sa vyhnúť chuti na sladké :

  • – jedz kvalitne, to znamená dostatok bielkovín, sacharidov a kvalitných tukov
  • – ak je to možné, nemaj velké rozostupy medzi jednotlivými jedlami , snaž sa jesť každé 3-4 hodiny
  • – vynechaj sladkosti , ano toto sa lahko povie, ale skutočne keď človek vynechá sladké, po pár dňoch prestane mať chuť na sladkosti
  • -aktívne športuj
  • – dodávaj do tela kvalitné sacharidy , ktoré sa vstrebávajú postupne
  • – jedz potraviny s vysokým obsahom vlákniny

Ak príde chuť na sladké , velmi ťažko sa jej už vyhneme. Preto sa treba vyvarovať pocitu , aby sme chuť na sladké dostali, rady vyššie určite pomôžu.

Umelé sladidlá :

Jednou z možností ako uspokojiť chuť na sladké sú umelé sladidlá. To či umele sladidlá škodia alebo nie je strašne diskutabilné.Či chceme alebo nechceme umelým sladidlám sa nevyhneme , už sa nachádzajú skoro všade . Ja som toho názoru že umelé sladidlá v primeranom množstve neškodia (nemusí somnou každý súhlasiť) . Ludia trpiaci cukrovkou ich konzumujú celý život a priamo z umelých sladidiel nemali žiadne zdravotné komplikácie.

 

Takže lepšie ako nahradiť sladké nejakou inou formou je vhodné radšej chuti na sladké predísť. Ak sa už ale vyskytne chuť na sladké , skúsme jej buď odolať , čo je častokrát nemožné alebo nahradiť sladkosti ovocím.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.