Tento článok nebude o „extrémne rýchlom chudnutí“ aké vídame  v reality show. Existuje pomerne jednoduchá cesta k rýchlemu chudnutiu ale nebude to ľahké. Žiaden veľký úspech sa neudeje bez potrebného úsilia. Čím skôr si to človek uvedomí tým lepšie. Rýchlym chudnutím nie je myslené , strata 25 kg za jeden mesiac. Pomerne rýchlym chudnutím je myslené , aby sme neostali v začarovanom neúspešnom „kruhu“ .

Čo je to ten začarovaný kruh ? Je to ten neúspešný reťazec udalostí ktorému by sme sa mali oblúkom vyhnúť.

Príklad: Začnem chudnúť, zvolím si extrémnu diétu ktorú neviem dlhodobo udržať, pridám spalovač tukov ktorý neúčinkuje , po čase upadá motivácia a znova sa dostávam do neúspešného začarovaného kruhu. Po pol roku si poviem že sa do toho znova pustím a znova s rovnakým scenárom. Pretože nechápeme základy , nedostavia sa výsledky.

Rýchle chudnutie neznamená že všetky nadbytočné kilogramy stratíme behom jedného mesiaca. Je to o tom , aby sme si našli jeden stravovací systém ktorého sa vieme držať dlhodobo , bez spätných návratov k nezdravému životnému štýlu.

Ako sa ale k takémuto niečomu dopracovať čo vieme dlhodobo udržať ? V prvom rade si treba uvedomiť že chudnutie sa musí stať životným štýlom. Bez tohto pochopenia je človek odsúdený na neúspech na úplnom začiatku. Nemôžme sa do niečoho vrhnúť nárazovo a potom stým po pol roku prestať. Namiesto toho si treba udať tempo , ktoré sa dá vydržať. Občas si dopriať niečo nezdravé , pretože pokiaľ začneme všetko extrémne obmedzovať , naše odhodlanie nám dlho nevydrží.

Čo odporúčam ?

Odporúčam dodržiavať režim 80/20 . To znamená že 80% nášho života bude zahŕňať zdravý životný štýl ( tréning, kvalitné jedlo , odpočinok) a ďalších 20%  si necháme na trocha voľnejší režim , ako napríklad nezdravé jedlo, atď.

Nič nie je horšie ako sa do niečoho vrhnúť bezhlavo , do úplného extrému a nenechať si priestor na občasné prehrešky. Takto sa žiaľ vydržať dlhodobo nedá .