logo-biele-100

Ako vydržať pri zdravom životnom štýle ?

Tento článok nebude o „extrémne rýchlom chudnutí“ aké vídame  v reality show. Existuje pomerne jednoduchá cesta k rýchlemu chudnutiu ale nebude to ľahké. Žiaden veľký úspech sa neudeje bez potrebného úsilia. Čím skôr si to človek uvedomí tým lepšie. Rýchlym chudnutím nie je myslené , strata 25 kg za jeden mesiac. Pomerne rýchlym chudnutím je myslené , aby sme neostali v začarovanom neúspešnom „kruhu“ .

Čo je to ten začarovaný kruh ? Je to ten neúspešný reťazec udalostí ktorému by sme sa mali oblúkom vyhnúť.

Príklad: Začnem chudnúť, zvolím si extrémnu diétu ktorú neviem dlhodobo udržať, pridám spalovač tukov ktorý neúčinkuje , po čase upadá motivácia a znova sa dostávam do neúspešného začarovaného kruhu. Po pol roku si poviem že sa do toho znova pustím a znova s rovnakým scenárom. Pretože nechápeme základy , nedostavia sa výsledky.

Rýchle chudnutie neznamená že všetky nadbytočné kilogramy stratíme behom jedného mesiaca. Je to o tom , aby sme si našli jeden stravovací systém ktorého sa vieme držať dlhodobo , bez spätných návratov k nezdravému životnému štýlu.

Ako sa ale k takémuto niečomu dopracovať čo vieme dlhodobo udržať ? V prvom rade si treba uvedomiť že chudnutie sa musí stať životným štýlom. Bez tohto pochopenia je človek odsúdený na neúspech na úplnom začiatku. Nemôžme sa do niečoho vrhnúť nárazovo a potom stým po pol roku prestať. Namiesto toho si treba udať tempo , ktoré sa dá vydržať. Občas si dopriať niečo nezdravé , pretože pokiaľ začneme všetko extrémne obmedzovať , naše odhodlanie nám dlho nevydrží.

Čo odporúčam ?

Odporúčam dodržiavať režim 80/20 . To znamená že 80% nášho života bude zahŕňať zdravý životný štýl ( tréning, kvalitné jedlo , odpočinok) a ďalších 20%  si necháme na trocha voľnejší režim , ako napríklad nezdravé jedlo, atď.

Nič nie je horšie ako sa do niečoho vrhnúť bezhlavo , do úplného extrému a nenechať si priestor na občasné prehrešky. Takto sa žiaľ vydržať dlhodobo nedá .

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.