logo-biele-100

Ako sa zbaviť brucha ?

Brucho je jedna z najproblémovejších partií na našom tele a je úplne jedno či ste žena alebo muž a tiež samozrejme je sním najviac roboty. Kto z nás by nechcel mať štíhle brucho ? Ale je vážne dosiahnutie štíhleho brucha taká nedosiahnuteľná vec ? Odpoveď je pre väčšinu ano , ale na chybe sme MY.

Na brucho platí jedna pekná veta „Brucho sa robí v kuchyni“ . Táto veta opisuje v krátkosti asi všetko o tom ako mať štíhle brucho. Štíhle brucho závisí od toho či váš jedálniček budete mať zvládnutý alebo nie . Na koľko väčšina z nás ho zvládnutý nemá , preto nie sme s našim bruchom spokojný.

A ešte treba pochopiť jednu vec . Nedá sa zbaviť len tuku v oblasti brucha. Tuk sa bude strácať z tela celoplošne , takže lokálne chudnutie je nemožné.

Takže ako sa stravovať (to je základ pre štíhle brucho) :

1. Kalorický deficit : Prvá vec ktorú potrebujete urobiť je nastaviť si jedálniček tak , aby ste boli v kalorickom deficite každý deň. Čiže musíte prijímať menej energie ako vydáte. Pre toto je vhodné si značit koľko kalórií prijímame, ale samozrejme predtým musíme vedieť koľko kalórií by sme prijať mali aby sme chudli.

2. Vhodný výber potravín : To že aké potraviny vyberáme zodpovedá tiež za to do akej miery budeme strácať tuk a nie len z oblasti brucha. Potraviny by sme do nášho jedálnička mali vyberať hlavne pestré a výživné. Teda kvalitné bielkoviny ako ( kuracie prsia, cottage cheese, vajcia, losos, tuniak atď ) . Bielkoviny dodávajte len kvalitné , teda plnohodnotné ktoré obsahujú široké aminokyselinové spektrum. Samozrejme nemôžme tiež zabúdať na príjem kvalitných sacharidov s dostatkom vlákniny ako sú (ovsené vločky, hnedá ryža, ovocie atď ) a v poslednom rade nemôžme zabúdať ani na tuky ( nie tie z klobásy a slaniny ) , ale zdravé tuky ktoré obsahujú Omega6 a Omega3 napríklad (vlašské orechy, avokádo, losos, olivový olej) . Samozrejme základ je ten aby ste boli v kalorickom deficite len vtedy sa budete zbavovať tuku v oblasti brucha. Zdravé potraviny ešte nezaručujú že budete chudnúť!

3. Tréningy a kardio : V poslednom rade spomeniem ešte tréningy a kardio , ktoré ale zohrávajú len malý kusok skladačky v tom , koľko tuku budete strácať . Chudnúť sa dá aj bez toho , aby ste cvičili , ak sa dobre navrhne strava. Primárny cieľ cvičenia by nemal byť len kvôli strate tuku , ale aj kvôli celkovej fyzickej kondícií a aj kvôli zdravej psychickej stránke človeka. Tréning by mal byť vyslovene zameraný na redukciu tuku a tiež správne zvolené kardio v primeranej dlžke a intenzite.

 

Takže ak to celkovo zhrniem . Na to aby ste strácali tuk , tak potrebujete byť v kalorickom deficite , vyberať vhodné potraviny a tiež zaradiť správny tréning so správnym kardiom. V prípade otázok alebo tvorby jedálničkov ma kontaktujte v správe .

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.