logo-biele-100

Ako na štíhle brucho ?

V poslednom čase mi chodí veľmi veľa správ , ohľadom toho , ako docieliť aby boli viditeľné „tehličky“ na bruchu.Je to samozrejme aj pochopitelné , lebo tu máme  za pár mesiacov leto a nikto znás nechce nosiť tričko obtiahnuté na pivnom bruchu.

Možno ste už niekedy počuli o tom , že , „brucho sa robí v kuchyni“ ,  a s týmto tvrdením môžem len súhlasiť lebo je to tak . Pričom si väčšina ešte stále myslí že kvôli štíhlemu bruchu stačí len do nemoty brušákovať, tak to nie je .Brucho môžte cvičievať deň čo deň, ale ak sa v oblasti bruchu bude nachádzať zvýšené množstvo podkožného tuku, všetky tieto brušáky, alebo cviky na brucho budú na nič. Preto sa treba zamerať v prvom rade na jedálniček.

Tvrdenie že brucho sa robí v kuchyni ,je taká istá pravda ako 2+2=4 . Ako prvý krok sa treba pozrieť na stravu , a položiť si zopár základných otázok, mám v jedálničku dostatok bielkovín ? Nekonzumujem vela sladkostí a jednoduchých cukrov ? Konzumujem dostatok vlákniny? Neprijímam zbytočne vela kalórií z nekvalitných zdrojov? A čo tuky ? Obsahuje ich moja strava ? Na začiatok je tých otázok dosť, ak nemáš potrebné informácie tak sa pozri SEM a tu ich nájdeš.

V druhom kroku sa treba pozrieť samozrejme aj na tréning . Ktorý typ tréningu by som mala zvoliť pre môj cieľ ? Koľko a ako často by som mala cvičievať ? Ktoré cviky by som mala zaradiť do tréningového programu ? Otázok ktoré si musíte položiť je aj tu mnoho.

Budem úprimný. Mimochodom , pre dosiahnutie vzhľadu kociek je potrebné veľmi nízke percento tuku ako u mužov aj u žien. Takže cesta za krásnym bruchom nie je jednoduchá, nakolko sa v strave netolerujú žiadne chyby a jedálniček musí byť dlhodobo zameraný a až vtedy sa objavia výsledky .

Celé je to o strave , ako máte nastavený jedálniček a tréning je až druhoradý!

A ešte posledná vec , mimochodom ak trpíte trvalým nafúknutím brucha , je dosť možné že máte potravinovú intoleranciu, na niektorú potravinu alebo na niektorú zložku potraviny. Ak pocitujete dlhodobo pocity nafúknutého brucha, malátnosť , hnačky , odporúčam zbehnúť k doktorovi a dať sa vyšetriť pre prípad že by sa u vás objavovala nejaká intolerancia.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.