Takže dnes sa pozrieme na to aké doplnky výživy odporúčam zaradiť do vášho jedálnička pre maximalizovanie vašich výsledkov .

Ako som už vo včerajšom článku spomínal , doplnky výživy má zmysel užívať len vtedy ak máte zvládnutý tréning aj stravu na 100% .

Doplnky výživy sú len moje odporúčania , takže netreba ich brať ako niečo , čo nevyhnutne musíte mať.

Takže budeme sa odvíjať od toho že máte jedálniček aj trèning zvládnuty na 100%.

Na dosiahnutie vašej postavy snov nepotrebujete doplnky výživy , doplnky vás len podporia vo vašom chudnutí.

Takže poďme sa na to pozrieť ktoré doplnky odporúčam :

1.proteín – toto je asi taký úplny základ . Proteíny (bielkoviny)zohrávajú v našom tele dôležitú úlohu , a ešte keď cvičíme sú pre nás 2x tak dôležité. Proteín odporúčam jedine kvalitný hydroizolát , ktorý má najvyššiu formu vstrebatelnosti a taktiež nezaťažuje tráviaci trakt . Klasické srvátkový koncentrát je tiežt  okey a samozrejme cenovo dostupnejší avšak nie je až taký čistý ako hydrolizát (WPH) . Obsahuje o trocha viac sacharidov a tukov a samozrejme viac laktózy. Pre ludí s intoleranciou na laktózu odporúčam proteíny rastlinného pôvodu (sójový, konopný atd)

2.BCAA – teda po anglicky branches chain amino acids – aminokyselina s rozvetveným reťazcom . Sú to 3 aminokyseliny – leucín , izoleucín , valín , sú potrebné pre vytvorenie bielkoviny . Užívajú sa viac menej kvôli tomu že bránia rozpadu svalovej hmoty . I keď sa robili viaceré štúdiá v ktorom napísali že bcaa sú zbytočné , ďalšia to napokon vyvrátila . Keď máte peniaze nazvyš tiež by som ho zaradil . Odporúčam kupovať práškové a hlavne nech sú ochutené. BCAA sa vstrebávajú najlepšie v pomere 2:1:1 .

3. Spalovače tukov – toto si ľudia zvyknú kúpiť ako prvé a ihneď po vybavení objednávky si urobia paštekové chleba . Spalovač funguje jedine vtedy ak funguje váš jedálniček . Na trhu sa nachádza mnoho spalovačov . Najoblúbenejšie sú thermo spalovače , ktoré pomáhajú “najviac” . Avšak tiež majú snimi ľudia problémy kvôli vysokým dávkam stimulantov ktoré obsahujú . Ak ste precitlivený na kofeín , potom odporúčam l-carnitine , aj keď jej účinok je diskutabilný.

4. Kvalitné multivitamíny – na túto vec mnoho ľudí z nás zabúda pri doplnkoch výživy . Kvalitné vitamíny a minerály sú pre naše telo neskutočne dôležité ! Napomáhajú celkovému zdravému chodu nášho tela a taktiež sú nápomocné pri chudnutí . Hlavne v zimnom období sú na nezaplatenie . Určite odporúčam užívanie kvalitného magnézia , nie to čo vám šumí v pohári . Taktiež kvalitný Vitamín C .

Toto sú také 3 základné doplnky ktoré ja odporúčam , nevravím že sú nevyhnuteľné , ale sú nápomocné pri dosahovaní našich výsledkov . Kvalitné doplnky nájdeš na stránke www.prozis.com a ak pri objedánke zadáš zlavový kód Juraj10 získavaš 10% zľavu na každý doplnok.