logo-biele-100

Aké základné doplnky výživy užívať pri chudnutí ?

Takže dnes sa pozrieme na to aké doplnky výživy odporúčam zaradiť do vášho jedálnička pre maximalizovanie vašich výsledkov .

Ako som už vo včerajšom článku spomínal , doplnky výživy má zmysel užívať len vtedy ak máte zvládnutý tréning aj stravu na 100% .

Doplnky výživy sú len moje odporúčania , takže netreba ich brať ako niečo , čo nevyhnutne musíte mať.

Takže budeme sa odvíjať od toho že máte jedálniček aj trèning zvládnuty na 100%.

Na dosiahnutie vašej postavy snov nepotrebujete doplnky výživy , doplnky vás len podporia vo vašom chudnutí.

Takže poďme sa na to pozrieť ktoré doplnky odporúčam :

1.proteín – toto je asi taký úplny základ . Proteíny (bielkoviny)zohrávajú v našom tele dôležitú úlohu , a ešte keď cvičíme sú pre nás 2x tak dôležité. Proteín odporúčam jedine kvalitný hydroizolát , ktorý má najvyššiu formu vstrebatelnosti a taktiež nezaťažuje tráviaci trakt . Klasické srvátkový koncentrát je tiežt  okey a samozrejme cenovo dostupnejší avšak nie je až taký čistý ako hydrolizát (WPH) . Obsahuje o trocha viac sacharidov a tukov a samozrejme viac laktózy. Pre ludí s intoleranciou na laktózu odporúčam proteíny rastlinného pôvodu (sójový, konopný atd)

2.BCAA – teda po anglicky branches chain amino acids – aminokyselina s rozvetveným reťazcom . Sú to 3 aminokyseliny – leucín , izoleucín , valín , sú potrebné pre vytvorenie bielkoviny . Užívajú sa viac menej kvôli tomu že bránia rozpadu svalovej hmoty . I keď sa robili viaceré štúdiá v ktorom napísali že bcaa sú zbytočné , ďalšia to napokon vyvrátila . Keď máte peniaze nazvyš tiež by som ho zaradil . Odporúčam kupovať práškové a hlavne nech sú ochutené. BCAA sa vstrebávajú najlepšie v pomere 2:1:1 .

3. Spalovače tukov – toto si ľudia zvyknú kúpiť ako prvé a ihneď po vybavení objednávky si urobia paštekové chleba . Spalovač funguje jedine vtedy ak funguje váš jedálniček . Na trhu sa nachádza mnoho spalovačov . Najoblúbenejšie sú thermo spalovače , ktoré pomáhajú “najviac” . Avšak tiež majú snimi ľudia problémy kvôli vysokým dávkam stimulantov ktoré obsahujú . Ak ste precitlivený na kofeín , potom odporúčam l-carnitine , aj keď jej účinok je diskutabilný.

4. Kvalitné multivitamíny – na túto vec mnoho ľudí z nás zabúda pri doplnkoch výživy . Kvalitné vitamíny a minerály sú pre naše telo neskutočne dôležité ! Napomáhajú celkovému zdravému chodu nášho tela a taktiež sú nápomocné pri chudnutí . Hlavne v zimnom období sú na nezaplatenie . Určite odporúčam užívanie kvalitného magnézia , nie to čo vám šumí v pohári . Taktiež kvalitný Vitamín C .

Toto sú také 3 základné doplnky ktoré ja odporúčam , nevravím že sú nevyhnuteľné , ale sú nápomocné pri dosahovaní našich výsledkov . Kvalitné doplnky nájdeš na stránke www.prozis.com a ak pri objedánke zadáš zlavový kód Juraj10 získavaš 10% zľavu na každý doplnok.

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.