logo-biele-100

5 chýb ktorých sa ľudia dopúšťajú pri chudnutí

Všetci sa občas dopúštame chýb, tak isto je to aj pri strave a pri tréningu. Ak sa budeme niektorým základným chybám vyvarovať , naše pokroky budú oveľa rýchlejšie a viditelnejšie . Tu vám prinášam 5 najčastejších chýb pri chudnutí.

 

Chyba číslo 1 . : Stravovanie podľa diety

Schválne som napísal túto chybu ako prvú , lebo je to asi najhoršie čo môžte spraviť ak vám ide o dlhodobý úbytok na váhe. Každá jedna dieta má vyslovený zákaz nejakej potraviny alebo makroživiny, častokrát sú diéty len o hladovke , a spomalujú metabolizmus. Určite sa dietám vyhnite oblúkom a naučte sa správne stravovať bez zbytočných radikálnych obmedzení, ktoré sa aj tak nejdajú vydržat dlhý čas.

 

Chyba číslo 2. : Extrémne nízky príjem jedla počas dňa

Táto chyba väčšinou nastáva u ľudí, ktorí sa čudujú prečo im váha stojí ak denne zjedia len dva kusy ovocia.Extrémne nízkym príjmom jedla nedocielite spaľovanie tuku, akúrat si tak „zaseknete“ metabolizmus , kedy bude telo fungovať v úspornom režime. Preto sa časokrát stáva, že ľudia zvyknú rozpávať veci ako „veď skoro nič nejem a nechudnem“ , „hladujem a aj tak neschudnem“ a podobné veci . Extrémny nízky kalorickí príjem nebude mať na vaše chudnutie tiež pozitívny vplyv.

 

Chyba číslo 3. : Nesprávne zvolený tréning

Ako väčšina z nás vie , strava je 80% úspechu pri chudnutí , ale tréning je tiež samozrejme veľmi  dôležitý. To ako budete trénovať (teda aký tréning zvolíte ) bude mať ťiež dosť výrazný vplyv na chudnutie. Ja sa chytám častokrát za hlavu , keď vidím ženu ktorá chce zredukovať tuk a cvičí tréning ako silový trojbojár. Váš tréning musí byť zameraný tiež na redukciu tuku. Krátke intenzívne tréningy s minimálnymi prestávkami sú to , po čom vaše tuky budú plakať. Ak si neviete dať poradiť s tréningom tak odporúčam si preštudovať Redukčný protokol kde je všetko vysvetlené do podrobna.

 

Chyba číslo 4. : Nesprávne zvolené potraviny

Treba tiež veľmi detailne zvážiť , ktoré potraviny si vyberiete do vášho jedálnička. V prípade rôznych intolerancií stačí vynechať niektorú potravinu alebo zložky potraviny , tam nie je o čom, ale tiež si musíme časokrát pozrieť zloženie daných potravín. Potraviny ktoré sa tvária ako „fit“ časokrát nie sú to , za čo ich považujeme a sú to potraviny prepchaté desiatkami gramami cukrov. Do jedálnička odporúčam vyberať zdroje potravín ktoré obsahujú veľa vlákniny, postupne uvolňujúce sa sacharidy a samozrejme netreba zabúdať na kvalitné bielkoviny. Ak nemáš jasno vtom ktoré potraviny by si mala zaradiť do jedálnička, viac si prečítaš v Redukčnom protokole.

 

Chyba číslo 5. : Priveľa ovocia

Možno to niekoho prekvapí , niekoho možno nie ,ale tiež priveľké množstvo skonzumovaného ovocia môže mať za následok neefektívne chudnutie. Všetci to poznáme z viacerých reklám , rodinka vstane a prvé ako čo ? Idú si rozmixovať čerstvé ovocie , alebo pijú ovocnú šťavu na ráno aj počas dňa.  V ovocných džúsoch a v ovocných šťavách (bez šupky) prijímate ten istý druh cukru ktorý si dávate do čaju a kávy. Je to úplne to isté , len cukor vo forme ovocia je doplnený vitamínmi a minerálmi. Nadmerná konzumácia ovocia a ovocných šťiav je pri chudnutí neprospešná. Ak sa jedná o dva – tri kusy ovocia denne je to v poriadku. Ale ak za deň na ráno vypijete liter ovocnej šťavy , a počas dňa ešte zjete 5 -6 kusov ovocia , už to tak v poriadku nie je .

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.