logo-biele-100

4 najčastejšie výhovorky prečo necvičíme

V tomto článku si ukážeme 4 najčastejšie výhovorky ktoré sa týkaju cvičenia a stravy .

Každý občas máme nejakú výhovorku , ktorá nám bráni dosahovať naše ciele . Problém ale nastáva vtedy, ak si výhovorku nájdeme stále keď sa máme pustiť do zdravého životného štýlu.

Výhovorka číslo 1 : Nestíham cvičiť

Toto je podla mňa najčastejšia výhovorka ktorú ludia používajú za dosiahnutím vysnívanej postavy. Pravda je taká že deň má 24 hodín, každý máme rovnaký počet hodín , záleží len na tom ako ich využijeme. Ja osobne si myslím že nájst si čas 20 minút 2 x týždenne nebude taký velký problém pre nikoho znás. Aj takýto tréning prináša velmi dobré výsledky , samozrejme záleží od toho aký tréning si zvolíte. Jeden z takýchto programov ti prinášame TU.

Výhovorka číslo 2 : Nestíham jedávať pravidelne

Ako som už v TOMTO článku vysvetloval, na to aby sme chudli nie je potrebné jedávať každé dve hodiny v menších porciách. Frekvencie jedál a porcie si vieme navrhnúť podla seba  a podla našich časových možností. Myslím si že rozdeliť si jedlo na 2-3 porcie denne , nerobí nikomu z nás problém.

Výhovorka číslo 3 : Nemám doplnky výživy

Tiež dosť rozšírená výhovorka . Ludia si myslia že doplnky výživy sú nejaký zázračný liek a pri ich užívaní sa zo dňa na deň dostavia výsledky. Toto je jeden velký omyl. Doplnky výživy sa nie nadarmo volajú „doplnky výživy“ , sú to doplnky k vašej predpokladám , fungujúcej strave. Preto si na doplnkoch výživy netreba stavať jedálniček a už určite nie sú potrebné pri cvičení.

Výhovorka číslo 4 : Nemám peniaze

Okey, uznávam , zdravý životný štýl občas nie je lacná záležitosť, ale záleží na tom ako si ho prispôsobíme. Zdravým životným štýlom vieme žiť aj tak, že si ráno pôjdeme zabehať , nakúpime si stravu ktorá je zdravá ( áno zdravá strava sa dá kúpiť aj za lacnejší peniaz ) . Alebo si kúpime drahé oblečenie, predplatíme permanentku do fitka a zaobstaráme si trénera ktorý nás celú dobu vedie. Riešení je mnoho a peniaze nie sú výhovorkou , záleží len na prioritách.  Občas sa ale veru chytám za hlavu ak niekto povie že osobný tréner je drahá záležitosť a pritom vyhadzuje mesačne 150e na cigarety.

 

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.