logo-biele-100

3 najväčšie chyby pri tréningu

Chyby pri tréningu sú druhou najväčšou chybou , ktorú sa dopúšťame pri cvičení. Najviac chýb robíme v strave a potom prichádzajú na rad chyby v tréningu. Chyby ktoré sa dopúšťame v tréningoch , nie sú až také časté , ale vedia nám narušiť naše napredovanie za vysnívanou postavou.

Zhrnieme si 3 základné chyby ktoré robievame v tréningu.

Chyba číslo 1 : Nesprávne zvolený tréning

Táto chyba je v tréningu najrozšírenejšia. Mnoho z nás si vyberá nesprávny tréning. Nesprávne navrhnutý tréning má pre telo nulový alebo minimálny efekt.Častokrát vídam štíhle ženy snažiac sa nabrať svalovú hmotu cvičiť kondičné tréningy , a naopak ženy s kilami navyše cvičia tréning pre silového trojbojára. Takýto tréning je diametrálne odlišný od ich cieľov a tréning si treba „ušiť“ na mieru. Tiež treba brať do úvahy zdravotný stav , kondíciu daného jedince a predovšetkým ciele, lebo od toho sa odvíja celý tréningový proces. A hlavne radím, nekopírovať tréningy fitness modeliek ,ktoré cvičia už nejaký ten rok. Ak si nevieš dať rady s tréningom klikni SEM

 

Chyba číslo 2 : Nesprávne zvolené váhy

Táto chyba nie je až tak rozšírená ale tiež ju dosť vidno vo fitness centrách. Ide o to že pri tréningu musí byť tiež prisposobená váha s ktorou cvičíte. Ženy ktoré sa usilujú o redukciu tuku by mali zaraďovať intenzívné tréningy s čo najkratšími prestávkami , tým pádom by tie váhy nemali byť nejaké extrémne velké. Naopak žena ktorá sa usiluje o nárast svalovej hmoty, by mala používať trocha ťažšie váhy. Mnoho krát ženy ktoré sa usilujú o nárast svalovej hmoty používajú extrémne malú váhu , aby ich svaly „neboleli“ , ale tadiaľto cesta nevedie. Tréningy musia byť primerane ťažké , či už sa jedná o nárast svalovej hmoty alebo redukciu tuku.

 

Chyba číslo 3 : Nesprávne zvolené kardio

Nesprávne zvolené kardio má za následok tiež neuspokojujúce výsledky. Väčšinou ľudia robia chybu v tom , že majú neskutočne dlhé kardio. Robievajú ho hodinu aj pól po tréningu , čo je úplne zbytočné. Kardio by sa malo robiť v dvoch variantách .

1.vá varianta je – robiť kardio 25-30 minút po tréningu v miernej tepovej frekvencii

2.há varianta (tá účinnejšia) – robiť kardio 10-15 minút po cvičení v intervalovom systéme kde meníme intenzity napríklad každú pol minutu

Vyhnite sa dlhým kardiám ( 1-2 hodiny) a namiesto toho zaradte intervalové kardio , ktoré je oveľa efektívnejšie .

Nezastavujte sa tu

Viac zaujímavých článkov

jojo efekt

Ako schudnúť bez jojo efektu

Rôzne diéty na chudnutie končia často nielen návratom na pôvodnú hmotnosť, ale tiež priberaním. Ich výsledkom nakoniec býva vyšší podiel tuku a úbytok svalovej hmoty.

Ďakujeme že ste si stiahli náš e-book.

Knihu sme vám zaslali na vami zadanú e-mailovú adresu.